Delta plc enkoder uygulaması

Stepway

Üye
Merhaba arkadaşlar Delta 14ss2 plc ile enkoder uygulaması yapmak istiyorum. hesaplamalar konusunda nasıl bir yol gitmeliyim. 500puls enkoder ,motor rediktör ve 7cm.çapında dişli ye bagiı sistem Örnek ekrandan 5 cm. git ve dur demem için nasıl hesaplamalar yapmam gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba arkadaşlar Delta 14ss2 plc ile enkoder uygulaması yapmak istiyorum. hesaplamalar konusunda nasıl bir yol gitmeliyim. 500puls enkoder ,motor rediktör ve 7cm.çapında dişli ye bagiı sistem Örnek ekrandan 5 cm. git ve dur demem için nasıl hesaplamalar yapmam gerekiyor. yardımlarınızı bekliyorum
Mrb, enkoderin kaç pulse?
Enkoderin şaftına bir teker bağlayın, enkoder 1 turda kaç pals veriyor önce bunu bulun.

Editörde .. |M1000|.............. - |DCNT C247 K9999 |

-|C247|-............... (Y2)

Sonfaki adım matematik işlemleri 2XPİXr formülünden tekerin çapını hesaplayın.

Mrb, enkoderin kaç pulse?
Enkoderin şaftına bir teker bağlayın, enkoder 1 turda kaç pals veriyor önce bunu bulun.

Editörde .. |M1000|.............. - |DCNT C247 K9999 |

-|C247|-............... (Y2)

Sonfaki adım matematik işlemleri 2XPİXr formülünden tekerin çapını hesaplayın.
merhaba enkoderim 500pals Tekerin çapı 21,3 cm bu durumda nasıl bir hesablama yapmam gerekiyor. Teker tam turda enkoderim kaç pals üretmiş ona göremi hesablama yapmam gerekiyor cevabınız için teşekkür ederim

Teker çapın 21,3cm ise 2pi*r den = 66,9cm 1 turunda yol alır. Encoderin 500 pulse ise 500 pulse=66,9cm olarak kabul edersin.

Enkoderim tam bir turunda tekerlekte yaklasık 1 tam tur atıyor. Peki doğru yoldamı giyorum vakit ayırdıgınız için tesekkur ederim.

Ekli dosyalar

• enkoder.png
    enkoder.png
    92.3 KB · Görüntüleme: 29
Enkoderim tam bir turunda tekerlekte yaklasık 1 tam tur atıyor. Peki doğru yoldamı giyorum vakit ayırdıgınız için tesekkur ederim.

Merhaba
21.3 mm gidiyor, enkoder 1turu doğruysa float işlemlerle uğraşmak istemem diyorsan küsüratı koymamışsun işleme buraya kadar ok.
enkoder çarpan regıster vardı, şuan hatırlamıyorum x1 yap enkoderin çözünürlük ayarıyla alakalı.
Onuda hesaba katman lazım.

C251 yüksek hızlı sayıcısı yerine c247 yi denermisin birde.

Merhaba
21.3 mm gidiyor, enkoder 1turu doğruysa float işlemlerle uğraşmak istemem diyorsan küsüratı koymamışsun işleme buraya kadar ok.
enkoder çarpan regıster vardı, şuan hatırlamıyorum x1 yap enkoderin çözünürlük ayarıyla alakalı.
Onuda hesaba katman lazım.

C251 yüksek hızlı sayıcısı yerine c247 yi denermisin birde.
Merhaba suan için floting e gecmedim evet,enkoder carpan regıster tam olarak ne işe yarıyor onu anlamadım.

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri