Delta plc 14SS2 ve DVP06xa-s kullanarak megmeet mv100 kontrol etme

Sayın hocalarım merhabalar, plcye başlayalı 3 ay oldu ve kendime 14ss2 ve dvp 06xa-s analog modul aldım.Çalıştığım yerdeki inverter ile ac moturu kontrol etmek istiyorum. Bunun bağlantısını nasıl yapacağım ve hangi bitleri kullanarak yapacağımı siz hocalarıma sormak istedim. İnverterin pdf ini buraya bırakıyorum. Bir aptala anlatır gibi anlatırsanız çok memnun olurum. Durumum olmadığı için modülü veya plcimi yanlış bağlantıdan bozmak istemiyorum. Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• MV100-Series-Compact-Vector-Control-Drive-Quick-Start-and-Installation-Manual-V1.0.pdf
    583.4 KB · Görüntüleme: 23
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Arkadaşlar merhaba, haberleştirme için otomasyoncu adlı arkadaşımızın videosunu izledim. rs485 bağlantısını videodaki gibi yaptım. Sürücümde ki ayarları da serial communication olarak ayarladım ve baud rate ayarlarını da ayarladım. Fakat videodaki h2000 adresini benim sürücümde göremiyorum. Yani adresi bulamadım. Yardımcı olabilecek biri var mı acaba? Ben gelişmelerimi buraya yazmaya devam edeceğim.

Sayın hocalarım, eksiğimin fazla olduğunu farkedip size sadece şu soruyu sormak istiyorum. Bu sürücü modbus üzerinden kontrol edilebilir mi? Edilebilir ise yardımcı olursanız sevinirim. Edilemez ise analog çıkış kullanarak bu sürücüyü kontrol edebilme şansım var mı? Şimdiden cevabınız için teşekkür ederim.

P01.00 adresine panelden
3 girerseniz kontrol referansı seri yani modbus.
4 girerseniz kontrol referansı analog kontrol yaparsınız.

Bu ayar başka değerde ise analog veya modbus sinyal ile kontrol edemezsiniz.

Sayfa 18 sonu ve sayfa 19 baş tarafını inceleyin.

Teşekkür ederim cevabınız için. Şimdi deniyorum geri dönüş yapacağım.

P01.00 adresine panelden
3 girerseniz kontrol referansı seri yani modbus.
4 girerseniz kontrol referansı analog kontrol yaparsınız.

Bu ayar başka değerde ise analog veya modbus sinyal ile kontrol edemezsiniz.

Sayfa 18 sonu ve sayfa 19 baş tarafını inceleyin.
Bu değer 1 de sabit. P00.02 den 1 ve 2 yi aktifleştiriyorum fakat değiştirmeme izin vermiyor.Sizce sebebi ne olabilir?

Cihazı bilmediğim için net cevap veremem.
Ancak bazı değerlerin kayıt edilebilmesi için belli tuşlara uzun basmak gerekebiliyor.
Belki öyle bir durumdur...

Pdf içinde bilgi göremedim çünkü.

Ekleme:
Sayfa 16 da tuş kullanımı ile ilgili resimler varmış. Oradaki örnekten yola çıkarak değer değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Sağolun ilgilendiğiniz için halledebilirsem geri dönüş yaparım.

Ancak bazı değerlerin kayıt edilebilmesi için belli tuşlara uzun basmak gerekebiliyor.

Ekleme:
Sayfa 16 da tuş kullanımı ile ilgili resimler varmış. Oradaki örnekten yola çıkarak değer değiştirmeyi deneyebilirsiniz.
Sayfa 20ye bakacağım. Oradaki parametrelerde p01.00da ki gibi.

Ekleme:
Merhaba tekrardan. Sayfa 20de ki ayarları değiştirdikten sonra 01.00 da kendini 4. moda aldı. Yani analog olarak haberleştirmeyi aktifleştirdim. Fakat frekans kontrolü yapamadım yine. Başka bir sürücü ile denedim oldu. Biraz daha araştıracağım detayları buraya aktarırım. Bir de sayın huh, bu inverterde vfd gibi bir adresleme(rs485 ile haberleştirmek için) göremedim ? Bu konuda da ufak bir yardımınızı istesem ayıp olur mu?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri