Değişken dizi döndürme

ysnclskn

Üye
CCS C dili kullanıyorum. Değişken bir dizi tanımladım ve döndürüp değerlerini iki adet diziye atmak istiyorum.
Kod:
  int i=0,j=0,k=0;
  int c[]={0x00,0x76,0x76,0x76,0xFF};
  int d[]={0x01,0xEC,0xEC,0x01,0xFF};
  int cd[]={0x00,0x76,0x76,0x76,0xFF,0x01,0xEC,0xEC,0x01,0xFF};

tarama:
   output_b(b[i]);
   output_c(c[i]);
   output_d(d[i]);
   delay_ms(5);
   i=i+1;
   if(i==5)
   {
   i=0;
   j=j++;
   }
   if(j==25)
   {
   rotate_right(cd[10],1);    //Burada bir sıkıntı var.
   c[0]=cd[0];
   c[1]=cd[1];
   c[2]=cd[2];
   c[3]=cd[3];
   c[4]=cd[4];
   d[0]=cd[5];
   d[1]=cd[6];
   d[2]=cd[7];
   d[3]=cd[8];
   d[4]=cd[9];
   j=0;
   }
   goto tarama;

Diziyi döndürmede bir sorun var sanırım. Ya da j değişkeniyle ilgili bir işlem yapamıyorum.

Değişken dizisi nasıl döndürülür?

ben basic kullanıyorum.sadece değişken dizisnimi tekrarlatmak istiyorsun.öyleyse değişken grubunu ayrı bir şekilde etiketlet sonra tekrar tekrar ona gitsin

yanlız birsey sormak istiyorum rotate_right kaydırılacak değişkenlerin komutumu?parantez içinde yazdıkların 10 dan itibaren kaydırmaya basla demişsin bnm anladıgım kadarıyla sende 0 dan 9a kadar değişken var 10 die bir değişkn göremiyorum

yanlız birsey sormak istiyorum rotate_right kaydırılacak değişkenlerin komutumu?parantez içinde yazdıkların 10 dan itibaren kaydırmaya basla demişsin bnm anladıgım kadarıyla sende 0 dan 9a kadar değişken var 10 die bir değişkn göremiyorum

Evet 10. değişken yok zaten orayı nasıl döndüreceğimi bulamadığımdan öyle yazdım. İstediğim birinci elemanı 2. eleman, 2yi 3, 3ü 4, .... 8i 9 yapmak. Hazır bir komut var mı diye soruyorum aslında veya rotate_right komutu dizi için uyarlanabilir mi?

ben basic kullanıyorum.sadece değişken dizisnimi tekrarlatmak istiyorsun.öyleyse değişken grubunu ayrı bir şekilde etiketlet sonra tekrar tekrar ona gitsin

Aynı içerikli başka bir değişken oluşturup birbirleriyle ilişkili olarak döndürdüm; ama bunun için hazır kod var mı onu merak ediyorum.

siz bunu kayan yazı içinmi kullancaksınız.ben C bilmiyorumj aslında anladıgım kadarıyla boyle kayan yazı isityorsan.sana basicde yazıp gönderebilirm.kaydırma yapcaksan da right_shift komutunu kullanmayı dene.olmayan değişkenide kullanmayınız.olmadı nasıl bir program istiyorsanız bn size yazmyaa calsırım

siz bunu kayan yazı içinmi kullancaksınız.ben C bilmiyorumj aslında anladıgım kadarıyla boyle kayan yazı isityorsan.sana basicde yazıp gönderebilirm.kaydırma yapcaksan da right_shift komutunu kullanmayı dene.olmayan değişkenide kullanmayınız.olmadı nasıl bir program istiyorsanız bn size yazmyaa calsırım

Evet kayan yazı için kullanacaktım ve hallettim hocam; teşekkür ederim.
YEni bir algoritma ile yapmayı deniyordum ve tamamladım.

tmm.kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri