Değişken aralıklarda pnömatik valf kontrolü

hayır 5/3 le yapıldıgında kararsız oluyor taşınan yük basınç kesildiginde havayı sıkıştırıyor va piston düşüyor.denedik olmadı

selam laysu

"hayır 5/3 le yapıldıgında kararsız oluyor taşınan yük basınç kesildiginde havayı sıkıştırıyor va piston düşüyor.denedik olmadı"

demişsin peki 5/3 kapalı merkez kullandığın zamandamı karasız çalışıyor. birde sistemin çalışmasını biraz daha acarmısın...

yaptığınız çizimde 2 tane 3/2 kulanmak yerine 1 adet 5/3 ile çözülebilen bir devredir. 5/3 ü denedik olmadı diyorsunuz bence kullandığınız valfte sızdırma sorunu olabilir.
not: kıscı değiniz valflere "akış kısma valfi" denir. basınç ayarlamakta kullanılmaz. bu konuda yalış bilginiz olmasın.

haklısın yanış ifade etmişim kusura bakmayın.
5/3 valfi deneyin görüceksiniz hatta kalan hava sıkışıp gerilemesine sebep oluyoru.
çizdigim sistem gayet başarılı çalışıyor.

yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim....

merhaba yorum için biraz geç olacak ama ben bu resimde oransal bir hareket göremedim normal on of valf bunlar nasıl oransal hareket yapıyosunuz bu sistemle

Merhaba
bu konuda tartiŞmayi sonuÇlndirmiŞtik ama yİne cevap vermek İstedİm.
oransal degİl oransal gİbİ hareket eder dİyoruz.verdİgİn on sİnyalİ İle pİston off gelİnceye kadar ahareket eder.yada mentetİk swch gelİnceye kadar veya İnstenİlen analoh deger oluŞuncaya kadar buda bİr pnÖmatİk pİstonun yanliz İlerİ ve gerİ olarak degİl ara degerlerdede ÇaliŞmasini saglar.

Arkadaslar veya valfini bilgisayarın paralel portuyla nasıl kontrol edebiliriz?

merhaba sistemde kısıcılar sadece havanın hızını keser yani piston yavaş çıkar basınç ta bir değişiklik olmaz

mrb selamun aleykum arkadaşlar benim bir problemim var.
bir start bir stop buton 2 sensor 2 valfe bağlı pistonum var starta bastığımda pistonun biri ileri bir geri giderken a sensörünü görünce ileri giden geri geri giden ileri gidecek b sensörünü görünce tekrar konum değiştirecek bunu sonsuz döngüde yapacak taki stop a basana kadar acilllll yardım bunun kumanda devresi lazımmm.

Forum istatistikleri

Konular
128,253
Kullanıcılar
450,073
Son üye
DİCLEEE

Yeni konular

Geri