DC-DC Buck Boost Converter Anahtarlama

Bay_RAM

Üye
benim problemim anahtarlayı nasıl yapacağım mesela isis te pulse kaynagını kullanıp ve mosfet irf3710 kullanıp bunu da yalıtım trafosu destekli tetikleyebiliyorum. Ama pulse kaynağı yerine 555 kare dalga osilatöru yada pic ile yapılmış kara dalga üreteci koyduğumda 5v ile 0 volt arasında olan Vgs tetikleme gerilimim 2.5 volt ile -2.5 volt arasında gezmeye baslıyor ayrıca kare dalga üstünde bozunmalar var salınım halinde. Bu problem nasıl çözülür yada başka türlü nasıl tetikleyebilirim. ahantarlama frekansım 40khz giriş 12 volt ve çıkış değerleri 5 ile 24 volt olmasını istiyorum .
yardımlarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum

usta pic ile bilmem de analog yapılarda NPN tarzı mosfet kullanıldığında bir gate driver ihtiyacı ortaya çıkar çıkış kapasitesini doldurmak için. bir de proteus arada sçma sapan sonuçlar veriyor ben de önerim Spice da simülasyonunu yap ve direk bir devreyi kur ve osilatörde izle salınımlar hala devam ediyorsa ya topraklama hatlarından birini çekmemişsindir ya da lehim iyi dağildir. kusura bakma bu kadar yardım edebiliyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,263
Son üye
gerdani

Yeni konular

Geri