Danfoss RS485 Haberleşme

demirel_m

Üye
Herkese merhaba, bir projede 2 adet Danfoss FC-102 motor sürücü kullanıyorum ve S7-1200 ile haberleşiyorum fakat bir sürücü çalışırken diğer sürücüden haberleşme hatası alıyorum. PLC'den reset komutu göndermeme rağmen sürücü reset de almıyor. Sürücü panelinde "Kontrol sözcüğü zaman aşımı [A17] " kodu görüyorum. İki sürücünün de haberleşme parametreleri aynı. Çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Herkese merhaba, bir projede 2 adet Danfoss FC-102 motor sürücü kullanıyorum ve S7-1200 ile haberleşiyorum fakat bir sürücü çalışırken diğer sürücüden haberleşme hatası alıyorum. PLC'den reset komutu göndermeme rağmen sürücü reset de almıyor. Sürücü panelinde "Kontrol sözcüğü zaman aşımı [A17] " kodu görüyorum. İki sürücünün de haberleşme parametreleri aynı. Çözümünü bilen varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
Operator paneliniz var mı ? Orada ikinci sürücü gözüküyor mu ?

Operator panel dediğiniz HMI ise orada sürücüyle alakalı bir şey yok, sürücünün kendi panelinden bahsediyorsanız iki tane ayrı sürücü panelim var. Sürücü panelin üzerinden haberleşme ayarlarını yaptım.

Sürücüdeki 8-3 grubundan ayarlarınız doğru mudur. Kablonuz blendajlı ve düzgün şekilde bağlantı yapılmışmıdır. A17 hatası için 8-03 Control Timeout Time süreyi uzatın .

Ekli dosyalar

• DANFOSS Modbus Haberleşme ayarları.pdf
    429.7 KB · Görüntüleme: 5
  • Modbus RTU Operating Instructions.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 3
  • 1692868892297.png
    1692868892297.png
    11.8 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
128,192
Kullanıcılar