Yüksek frekansta durma

70 Hz de donecek motora surucunun daha yuksek geriim uygulamasi gerekecek. Surucu bunu saglayamiyor gibi gorunuyor. 530v gerekli gibi gorunuyor. 380v u dogrultunca tepe deger ancak 530 volta ulasiyor. En kucuk akim cekince bu voltaj dusecek.

Motor bosta donerken tork ihtiyaci yok ama yuk binince o torku uretebilmek icin akim cekebilmesi lazim fakat voltaj dusuk kalinca bahsettigin sorun oluyor diye dusunuyorum.

Eger sorun dedigim gibiyse

Cozumler.

1) Motor yeni bastan sardirilacak. (Voltaj kucuk akim yuksek)
2) Surucu izin veriyorsa 380v yerine transformator ile daha yuksek volyaj verilecek.

Ben olsam sorunu reduktor tarafindan cozerdim.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Evet, @adem_cotak ında belirttiği gibi torkunuz düşüyor. (Eğer motorunuzda bir arıza yoksa)

Yapılabilecek şeylerden biri, mekanik olarak hızlandırmak, yani redüksiyonunuz varsa onun oranını değiştirmek.
"İstenilen en hızlı" ya göre ayarlayıp VFD üzerinden yavaşlatmak.

Grafikte de görüleceği gibi yavaşlattığınızda tork düşmüyor.

frequeny_vs_torque.jpg

Son düzenleme:
aşağıdakilerden birini değiştirmeniz sorununuzu çözecektir:

• en az 0.37kW trifaze beslemeli sürücü
  • 0.18kW 2 kutuplu trifaze asenkron motor
  • istediğiniz devri yakalayacak çevrim oranına sahip reduktor

çalışmasına sevindik. nasıl bi motor taktığınızı, nasıl bağladığınızı açıklarsanız herkes adına yararlı bi konu olmuş olur.
0,25 kw motor vardı orada onunla denedik üçgen bağlayıp, çalıştı.(redüktör ile birlikte değiştirdik).
ilgileriniz için teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri