dancer kontrol kartı

gezer77

Yönetici
Yönetici
Yönetici
arkadaslar bana dancer kontrol ıle ılgılı kart gereklı

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Dancer uygulamaları hız kontrol cihazları ile yapılabilmektedir.Uygulamanızı anlatırsanız yardımcı olabilirim.

hocam sarıcı ve cozucu uygulamasında kullanıcam motorların bırbırıne senkron calısması ıcın gereklı

Senkron kartları eskide kaldı bunların yerine hız kontrol cihazının analog girişleri skala edilip kullanılıyor.
Micromaster 430 ve 440 ile  çok kolay yapabilirsin. Sarıcı motorun master, çözücü motorun ise slave olacak. Buna göre sarıcı motorun hız bilgisini sürücüden alıp, çözücü motorunun sürücüsüne girmen gerekecek. Danser'ın verdiği referans değerinide çözücü sürücüsüne giriceksin. Bu senin ek set değerin olacak, bu değeri skala edeceksin.

Kolay gelsin...

hocam haklısın ama bu uygulamada o kartı kullanmam sart seması varsa gonderebılırsenız

senin uğraştığın sisteme uygun kartı başkasının bulabileceğini zannetmiyorum uğraştığın sistemin tam ismini verirsen belki yardımcı olan çıkar.

tekstil fabrikalarında bu kartlardan çok kullanılıyor.Daha doğrusu eski makinalarda ama teknik servislerinde kullanılmayan kartlar bulunur diye düşünüyorum.sanırım gidip istesen en azından şemasını çıkarmana izin verirler.

Arkadaşım,
Bahsettiğin dancer kartlarından çok kullandım. LM324 entegresi ile yapılanı var. Ama, arkadaşlarımında bahsettiği gibi, yeni nesil sürücülerde, (Telemecanıgue ATV-31 gibi) AI2 girişine 4/- gerlim uygular ve bunu potansiyometre üzeriden geçirirsen, iki invertör arasında senkron kontrolu yapabilirsin, yalnız bu ikinci gerilimi, 3- 5 volt gibi düzeyde tut, Yüksek değerde - giriş olursa, motor ters yöne döner. Bu ikinci giriş, buradan vereceğin referans geriliminin + veya - olmasına göre mevcut hızın üzerine ekler veya eksiltir.Değişik marka invertör çalışacaksanız, ikinci referans girişinin + ve - değerleri kabul ettiğine dikkat ediniz.
Başarılar dilerim.

Özür aklıma geldi,
eğer illede dancer kartı derseniz, elimde bir adet var adres verirseniz gönderirim.

zeybek ' Alıntı:
Özür aklıma geldi,
eğer illede dancer kartı derseniz, elimde bir adet var adres verirseniz gönderirim.
hocam maddı yonu hakkında bılgı verırsenız sevınırı[email protected] adresım

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri