Dalgıç pompa koruyucu röle

tex

Üye
Arkadaşlar start stop ile çalışan dalgıç panomuza elektrikler kesildiğinde tekrar çalıştırması için mandal butonu takıyoruz fakat bu olay trafoda faz yokluğundan dolayı kontaktör bobinlerini ve daha sonra dalgıç pompayı yakıyor bu sistem ile ilgili daha iyi bir koruyucu röle olarak ne takabilirim.(Faz koruma rolesi sağlıklı bir şekilde çalışmıyor)

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Faz koruma röle markası nedir ? Kael ,En-
tes röleleri inceleyin.Nötr korumalı ! tiple-
re bakın.

Ekli dosyalar

• ke-dp-01.pdf
    370.4 KB · Görüntüleme: 5
Sayın hocam faz koruma rolesi genel olarak Entes ve Kael kullanıyorum fakat trafolar da fazın birisi olmadığı zaman bu olayı yaşadım faz koruma roleleri işlem yapmıyor. Gerilim koruma rolesi kullanmayı düşünüyorum faydası olur mu ve marka model tavsiye eder misiniz?
Bir de zaman rolesi ile çalıştıran arkadaşlar gördüm Elektrik geldikten sonra 30 saniye içerisinde devreye giriyor bu şekilde kullanımın faydası var mı acaba?

Eklediğim röle,hem gerilim hem akım ko-
ruması yapıyor.Buna,zaman rölesi ( eğer
zaman gecikmesi yoksa bu rölenin ) ilave
edebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular