Dalgıç pompa flatör baglantısı

Murat23351

Üye
Merhaba arkadaşlar satın almış olduğum yerde kişi elektrik panosunu start stoplu ve dalgıç sorunsuz suyu alıyorum. yapmak istediğim 2 tonluk su tankı alıp damlama sistemi çekmek okulda olacagımdan veya sürekli bahçede olamayacağımdan dalgıç pompa tankta su azaldığında doldurması için. ya sıvı seviye rolesi ya da flatör baglantısı düşünüyorum. sıvı seviye rolesi çok karmaşık geldi ve dolduğunda direkt stopdan elektriği kesiyor izlediğim videolarda gördüm. durunca tekrardan motorun aktif olması için start basılması gerek. flator ile direkt panodan dalgıç pompaya giden kabloyu kesip flatörü baglasam flatörüde tanka ayarlasam calışmasında bir sorun bir sorun olur mu? panoda sürekli start aktif olmuş olacak tankta su azaldığında tanka su basacak doldugunda dalgıcı kesecek bu sekilde yapılırsa yani motora inen kablo üzerinden flatorü baglanılır mı ? veya bu konuda sizin çözümünüz nasıl olur. şimdiden teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
motora giden kabloya yapman dogru olmaz ben böyle bir sistemi motora flatör vasıtasıyla kontaktörden start vererek yapmıştım 1 yıldır sıkıntısız çalışıyor

Flatörün uçları kontaktörden geçirin uzun ömürlü olur ,flatörü değiştirmek kuyu derinde ise zahmetli oluyor(20 metreyi aşan kuyularım var),pako şalterle de manuel olarakta çalıştırırsınız gerektiğinde (1,0,2 pako şalterle).

Flatörün uçları kontaktörden geçirin uzun ömürlü olur ,flatörü değiştirmek kuyu derinde ise zahmetli oluyor(20 metreyi aşan kuyularım var),pako şalterle de manuel olarakta çalıştırırsınız gerektiğinde (1,0,2 pako şalterle).
Flatoru kuyuya indirmeyecem 2 tonluk su tankına koyup tank dolunca dalgici durduracak. Çünkü bahçede olmayacagimdan tanka otomatik su doldurma işini yapacak
motora giden kabloya yapman dogru olmaz ben böyle bir sistemi motora flatör vasıtasıyla kontaktörden start vererek yapmıştım 1 yıldır sıkıntısız çalışıyor
Bağlantısını nasıl yapacam biraz aciklarmisin

Seviye flotor switch in konumlandırılması dogru yapılması gerekiyor, gayet güzel çalısıyor,,
flator.PNG

Flatoru kuyuya indirmeyecem 2 tonluk su tankına koyup tank dolunca dalgici durduracak. Çünkü bahçede olmayacagimdan tanka otomatik su doldurma işini yapacak

Bağlantısını nasıl yapacam biraz aciklarmisin
Flatörü düzgün ayarladığınız sürece problem çıkarmaz ,düzgün sabitleyin flatörü taşma felan yapmasın ,flatörün normalde kapalı kontağından geçirin enerjiyi depo dolunca flatör devreyi açsın motoru durdursun .Flatörü buna göre alın ayarlarıda buna göre yapın,kolay gelsin.

Merhaba arkadaşlar satın almış olduğum yerde kişi elektrik panosunu start stoplu ve dalgıç sorunsuz suyu alıyorum. yapmak istediğim 2 tonluk su tankı alıp damlama sistemi çekmek okulda olacagımdan veya sürekli bahçede olamayacağımdan dalgıç pompa tankta su azaldığında doldurması için. ya sıvı seviye rolesi ya da flatör baglantısı düşünüyorum. sıvı seviye rolesi çok karmaşık geldi ve dolduğunda direkt stopdan elektriği kesiyor izlediğim videolarda gördüm. durunca tekrardan motorun aktif olması için start basılması gerek. flator ile direkt panodan dalgıç pompaya giden kabloyu kesip flatörü baglasam flatörüde tanka ayarlasam calışmasında bir sorun bir sorun olur mu? panoda sürekli start aktif olmuş olacak tankta su azaldığında tanka su basacak doldugunda dalgıcı kesecek bu sekilde yapılırsa yani motora inen kablo üzerinden flatorü baglanılır mı ? veya bu konuda sizin çözümünüz nasıl olur. şimdiden teşekkürler.

Tankta su dolunca dalgıç pompa duracak, su flatör ile ayarlanan seviyenin altına düştüğünde dalgıç pompa çalışacak.

Panoda start stop butonlarını kaldırıp 0-1 mandal buton kullanacaksın.

Aşağıdaki çizimde gösterildiği gibi yaparsan istenilen çalışma gerçekleşir.

hidrofor_flator.jpg

Tankta su dolunca dalgıç pompa duracak, su flatör ile ayarlanan seviyenin altına düştüğünde dalgıç pompa çalışacak.

Panoda start stop butonlarını kaldırıp 0-1 mandal buton kullanacaksın.

Aşağıdaki çizimde gösterildiği gibi yaparsan istenilen çalışma gerçekleşir.

Ekli dosyayı görüntüle 71069
H3 lambası "Tank Dolu" olması gerekmez mi?

Evet doğrudur, H3 sinyal lambasının tanımlaması öyle olması gerekiyor.

Son düzenleme:
Cevabınız için teşekkürler arkadaşlar tatilde koye gittiğimde dalgıç pompanın elektrik panosunun fotosunu çekip o sekilde bilgi alırsam daha saglıklı sekilde anlamış olurum.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri