Dalgıç Pompa ebatı

Hepar_-_

Üye
3lük boru ile 8 metrede bir kuyum var. 3lük boruya sığacak dalgıç bulunur mu?

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Piyasada 3'' borunun içine sığacak pompalar var.8m derin sayılmaz.Santrfüj pompalar bu derinlikten çekebilir.Kalem tipi dalgıç pompalar çok daha pahalıdır.

anladım. Santrifüj pompa ile kalem tipi aynı işlevi yaparsa ucuz olanı secerim

Jet tipi santüfrüj pompa sizin işinizi rahatlıkla görür...
Gücü de kuyunun debisi ve ihtiyacınız olan su miktarına göre seçebilirsiniz...
Kolay gelsin...
(Normal santüfrüj pompalar 6 m den emiş yaparken, jet tipi olanlar 8 m den emiş yapabilir...)

zeminle alakası nedir onu öğrenebilir miyim peki ? . Çok mu gerek 1 metre kazmam?

8 metreden emiş yapan bir santfürij almanız daha uygun olur. 3" inç dalgıca göre daha iyi performans alırsın.

zeminle alakası nedir onu öğrenebilir miyim peki ? . Çok mu gerek 1 metre kazmam?

Kuyu 8 metrede demişsin pompa 7 metreden daha rahat çeker suyu. 8 metrede çekmeyebilirde (derin kuyu pompası değilse).
Zemin yumuşaksa kolay kazarsın o nedenle yazdım.

Jet pomplar 8 metreden emiş yapabiliyor... Denedim. Sıkıntı yok. Üreticilerin pek çoğu 9 m den emiş yapar diyor zaten.
Yanlış hatırlamıyorsam jetpomplar 2 BG. e kadar üretiliyor. Bu sizin almayı amaçladığınız su miktarını karşılamıyorsa, o zaman başka çareler ararız...

2 HP jetpomp 55m yüksekliğe 2,4 ton/saat, 30m yüksekliğe 5,4 ton/saat su basabilir. (markalara göre küçük değişiklikler olabilir.)

Drenaj Dalgıç Pompa ile işinizi kolay halledebilirsiniz. 140 ile 170 tl arasında 9 metreye suyu basabilen pompalar var. Hava yapma derdi yok. At kuyuya tak fişi bitir işi. :D

Forum istatistikleri

Konular
128,379
Kullanıcılar
450,257
Son üye
Ali Mert Esendemir

Yeni konular

Geri