Dıalux Aydınlatma Simülasyon Programı

Arkadaşlar bu program çok güzel aydınlatma simülasyonu yapan bir program. Kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim.

www.dialux.de sitesinden ücretsiz indirebilirsiniz. Sadece lisanslı programdan biraz kısıtlamalar yapılmış.
Birde kıymetli bir arkadaşın yapmış olduğu kapalı spor salonu aydınlatma projesini ekledim. İncelemenizi öneririm.

Ekli dosyalar

• tasarım.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 1,642
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Teşekürler palaşımın için..Bende Kapalı spor salonu dizayn edicemde elinizde çizilmiş örnek bir proje varmı?*

arkadaşlar bu dialux programını öğrenmek için döküman falan var mı acaba.nasıl öğrenebilirm bunu.üniversite okuyorum ama bu programın öğretilmesi müfredatta yokmuş.iş başa düştü
:(yardım edersenz sevinirim meslektaşlarım

DIALux Download

Gayet kullanışlı bir programa benziyor ama içine bir türlü "DWG" uzantılı dosya atamadım halbuki improt DWG butonu var acaba lisans meslesinden dolayı mı böyle yapıyor konuyu açan arkadaş yardımcı olursa mutlu oluruz.

Arkadaşlar bir de size türkçe eğitim kitabını göndereyim dedim şimdi indirdim paylaşayım :)

dialux ss.png

Ekli dosyalar

• Dialux Turkce.rar
    3.9 MB · Görüntüleme: 242
Merhaba,
Dialux'e DWG aktarmak için Dosya-İçe Aktar-DWG yada DXF Dosya..
1) Seçip çıkan ekranda ileri tuşunu seçiyorsunuz .
2) Bir sonraki menü de içe aktaracağınız dosyayı seçip İLERİ tuşuna basıyorsunuz.
3) Ölçek seçip İLERİ tuşuna basıyorsunuz.
4) Projenin dialuxte yerleşeceği kordinatı girmeniz isteniyor. Direk İLERİ tuşuna tıklayın :))
5) Son tuşunu tıklayın.
Bu adımları izlerseniz sorunsuz bir şekilde dosyanın aktarılması gerekiyor.
Ardından odaları oluşturup hesaplamalara başlıyabilirsiniz. Karmaşık olduğu kadar basit de bir programdır.

Diğer arkadaş DWG aktarmasından bahsetmiş ama ben onun dediği gibi yaptım beceremedim acaba bize bir örnek sunabilir misiniz en azından nerede hata yaptığımızı görürüz size zahmet olmazsa? :S

Üstteki seçenklerden Dosya bölümüne giriyorsunuz, İçe aktarı seçtikten sonra DWG veya DFX dosya yı seçiyorsunuz.

Daha sonra ileri diyip, aktaracağımız dwg dosyasını seçiyoruz. Daha sonra ölçeği mm/cm/m vs. şeklinde soracaktır. Bunu da belirttikten sonra ileri ileri diyerek ekleyebilirsiniz.

teşekkür ederz paylaşım için fakat ben programı yüklerken sıkıntı çıktı. graphic card uygn değil diyor another graphich adaptr was found .activate it and try again diyo yani söleneni anladım da çözüleblr birşey mi yoksa bilgsayar mı kaldırmyr?

Merhaba.

Rus aydınlatma şirketinde Proje departmanı sorumlusuyum Dialux la gecıyor her gunum Yardım ısteyen arkadaşlara Gerekse led aydınlatma armatürleri data şit leri dahil destek verebilirim.