düşük süper heat sebebi

chiller de düşük süper-heat neden olur?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Kondanserin aşırı soğumasından olabilir.Sisteminiz su soğutmalı ise,
1-fan devri düşürme imkanınız varsa,fan devrini düşürebilirsiniz.
2- kule suyu pompası devrini düşürme imkanınız varsa onun devrini düşürebilirsiniz.
3- Kulefan pompasını bir termostat yardımı ile çalıştırıp, aşırı soğutmanın önüne geçebilirsiniz.
Benim aklıma gelen bunlar.Eminimki bir çok sebebi olabilir.

yukarıda anlatılan subcoolig
süper heat kompressorun emiş ısısıyla sistemde emiş bulunan sogutucu akışkanın evaparasyon deg arasınki farkıdır.
çok düşük olması kompressore likit girme nedenidir
1 su sogutmalı chillerde veya evaparatorde oluşan sıcaklık transferinin kapasitenin çok altında oldugunu gosterir kılcal veya expansiyon valfinide sıkıntı var demektir.

kondanser fanlarını basınca göre sürücü ile kontrol ediyorum expansion valfler elektronik yani kılcal yok ama kendi içerisinde bir problem var ise bilmiyorum sistemimde iki adet chiller devresi var nedense hep aynı devre low süperheat alarmı veriyor

emiş basıncı normalin altında olup low superheat alarmı veriyor ise evaporatörde gaz dağılımı iyi değildir, evapta ısı yükü dağılımı iyi değildir (su bağzı kısımlardan çok bağzıkısımlardan az geçiyordur) evaporatöre yağ toplanıyordur. bunlar düşük süperheat için birer nedendir.

evapta su akışı zayıf ,ekp sürekli açık kalıyor,prostat veya sensör arızalı,subcooling aşırı düşük,gazda fazla olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri