CX Programmer Yazılımda Yardım Talebi

ewet suan basit bi kod yazdıgımda cıkıslardan istediğim sonucu alıyorum. cıkısı yakıp sondurdum az once. dolayısı ile plcde sorun yok bundan suphe olacagını sanmam. elimdeki kodda sorun war galiba. düzeltemedim bir türlü. zamanınız warsa bunun için yardım istiyorum. halbuki ektsde dogru olarak calısıyor ama cx programmerda sonuc alamadım aynı koddan

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Adresler hatalı, tek tek hepsini düzeltmelisin. Compile et kırmızı olan bütün adresleri düzelt sorunun kalmaz. Kontağını kullandığın timer vs de çıkış olarak kullanılmalı.

suan plc baglı zaten bsayara. cıkıstan sonuc aldım bi kodda. yeni yazdıgım kodda alamıyorum @ aslan72. suan kırmızı olan bi yer yokki hocam siz programı acmadınız mı cx programmerda? hata almıyorum zaten 0 hata war. sadece failed to connect to plc hatası alıyorm

bakın hocam bu resimde work online dediğim zaman calısıyor program.

suanda yaptım. yine aynı girişler ve aynı cıkıslar. size attıgım yazılımda ise work online diyince failed to connect to plc hatası alıyorum. sordugum size bu . ayrıca adreslerde kırmızı olan yer yok. nerde hata yapıorm biri yardım etsin

Yazdığınız programda m,j,s kullanmışsınız. Referans talo;

Program da sorun yok, diğeri ile bağlanın plc hafızasını silin. Sonra bu program ile bağlanın, programı yükleyin, online olmayı birde bu şekilde deneyin.

hocam hafızayı sildim yenisini yuklerken aynı hatayı werior :( bazı sayfalarda cx programmer sürümünü yükselt demişler. zaten 7.2 kullanıyorm. işime yarar mı acaba

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri