Cree XM-L led parlaklık sorunu

Altay06

Üye
Merhaba arkadaşlar hayırlı günler anlamadığım bir konu hakkında size danışmam gerekiyor yurt dışından resimdeki 700 lümenlik led+driverını sipariş ettim 700 lümen diye geçiyor fakat ben bundan bir türlü 700 lümeni alamadım elimde 600 lümenlik başka led var fakat o daha parlak bu yansıcı reflektör ile alakalı diyebilirsiniz fakat ona baktım değiştim her türlü diğeri daha iyi hatta açınca odayı tamamen aydınlatıyor bile bu led sürücüsüyle alakalı olduğunu düşünüyorum resimdeki pil ile denedim 30 wattlık adaptör ile de denedim sonuç aynı benim bilmediğim bir şey mi acaba?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, hayırlı forumlar :)

20210203_104212.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Bence sorun aldığın sitedeki yanlış bilgilerden kaynaklanmakta yani o led 700 dümen değildir üstüne öyle yazılmıştır. Örnek verecek olursam aliexpressten aldığım 18650 pillerin çoğunun üstünde 9900 mAh yazar ama gerçek pil değerleri 1000 mAh bile anca eder.

Telefon uygulamalarında luxmeter var onunla ölçün yaklaşık değer veriyor çok güvenilmez fakat başka bir ışık kaynağı ile karşılaştırmalı bir deneyin,birde düzgün bir led driver ile deneyin elimdeki Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• IMG_20210203_115144.jpg
    IMG_20210203_115144.jpg
    168.4 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:
Elinizdeki ledin değeri muamma. O yuzden yorum yapmak zor.

Bu noktada ledden gecen akimi ve gerilimi olcmeniz faydali.

Driver bilginizi led bilginizi bu olcumle karsilastirmaniz lazim.

Mesela driver uzerinde 2 entegre goruyorum. Bunun sabit akim degeri 700 ma oldugunu tahmin ediyorum. Bu bilgileri netlestirin sonra led devresinin olcumu ile bu degeri karsilastirin. Sonuca az cok ulasirsiniz.

Elinizdeki ledin değeri muamma. O yuzden yorum yapmak zor.

Bu noktada ledden gecen akimi ve gerilimi olcmeniz faydali.

Driver bilginizi led bilginizi bu olcumle karsilastirmaniz lazim.

Mesela driver uzerinde 2 entegre goruyorum. Bunun sabit akim degeri 700 ma oldugunu tahmin ediyorum. Bu bilgileri netlestirin sonra led devresinin olcumu ile bu degeri karsilastirin. Sonuca az cok ulasirsiniz
Sipariş verdiğim yerdeki driver ve led bilgileri bu şekilde fakat ben bunu 5 volt ile yaktığımda 0.6 amper, 3 volt ile yaktığımda ise 0,14 amper akım çekiyor şimdi burada güç kaynağı olarak güçlü bir power kullandım ama yine olmadı istediğim gibi

Ekli dosyalar

• forum sitesi soru 2.jpg
    forum sitesi soru 2.jpg
    105.4 KB · Görüntüleme: 18
Ölçtüğünüz degerler ile sayfadaki degerler birbirini tutmuyor.

5 volt ile beslediginizde lambaniz 3 watt gucunde calisiyor. Voltaji düşürdüğünüzde guc dahada dusuyor.

Bu noktada driver mi ledmi arizali bilemiyorum.

Driver uzerinde asiri isinan parca varmi? 5 volt gucu ne ile veriyorsunuz? Pil mi guc kaynagi mi? 5 volt ile beslediginizde besleme voltaji 5 volt olarak kaliyormu yoksa cokme oluyormu?

Ölçtüğünüz degerler ile sayfadaki degerler birbirini tutmuyor.

5 volt ile beslediginizde lambaniz 3 watt gucunde calisiyor. Voltaji düşürdüğünüzde guc dahada dusuyor.

Bu noktada driver mi ledmi arizali bilemiyorum.

Driver uzerinde asiri isinan parca varmi? 5 volt gucu ne ile veriyorsunuz? Pil mi guc kaynagi mi? 5 volt ile beslediginizde besleme voltaji 5 volt olarak kaliyormu yoksa cokme oluyormu?
akşam farklı driverlar ile deneyeceğim ve çalışırkenki voltaj değerlerine de bakacağım umarım ledler sahte gelmemiştir.

Merhaba arkadaşlar hayırlı günler anlamadığım bir konu hakkında size danışmam gerekiyor yurt dışından resimdeki 700 lümenlik led+driverını sipariş ettim 700 lümen diye geçiyor fakat ben bundan bir türlü 700 lümeni alamadım elimde 600 lümenlik başka led var fakat o daha parlak bu yansıcı reflektör ile alakalı diyebilirsiniz fakat ona baktım değiştim her türlü diğeri daha iyi hatta açınca odayı tamamen aydınlatıyor bile bu led sürücüsüyle alakalı olduğunu düşünüyorum resimdeki pil ile denedim 30 wattlık adaptör ile de denedim sonuç aynı benim bilmediğim bir şey mi acaba?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler, hayırlı forumlar :)

Ekli dosyayı görüntüle 71561
Gördüğüm kadarıyla elinizdeki sahte, netteki aynı modelin görsellerini araştırın yine. Hiçbirinde 2 tire çizgisi görmedim (xm--l).

Gördüğüm kadarıyla elinizdeki sahte, netteki aynı modelin görsellerini araştırın yine. Hiçbirinde 2 tire çizgisi görmedim (xm--l).
orada parlamadan dolayı gözükmemiş ama şimdi kontrol ettim orada tek çizgi var iki tane yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri