LED'in tam performanslı yanmaması.

Altay06

Üye
Merhaba arkadaşlar, iyi haftasonları diliyorum.
Kafam çok karışık, elimde 700 lümenlik cree marka power led var ve 600 lümenlik bir fener var şimdi bu 700 lümen olan kendi driverı ile geldi ben bunu hangi güç kaynağıyla denesem bir türlü 700 lümen parlaklığını alamadım 600 lümenlik fenerin içini açtım onun pili şarjlı lipo blok pillerden ve 3.7 volt 300mah gibi komik bir güçte ve ışık olarak benim 700 lümenlik fenerin en az 3 katı parlak yanıyor acaba 700 lümenlik led bozuk mu diye düşündüm fenerin 600lük ledini söküp ona bendeki driverı ve güç kaynağını bağladım sonuç aynı parlak yanmadı her türlü kombinasyonu denedim olmadı bu arada elimde 700 lümenlik için bir driver yok yani driverda bozuk değil 4 tane driver aldım onun için hepsinde sonuç aynı. bilmediğim bir bilgi mi var benim? Bu ledlerin driverı ledin karakteristiğine özel bir sinyalde mi yakıyor bunları? Ben işin içinden çıkamadım yardım bekliyorum.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
ölçümü nasıl yaptığınız önemli aydınlatma gücü ışık şiddeti x aydınlatma alanı olarak bulunuyordu. unutmadıysam.
2 feneride aynı mesafeden aynı miktar alanı aydınlatacak ayardayken ölçüm yapmak lazım.

Ölçerek mi gözlemlediniz?
ölçümü nasıl yaptığınız önemli aydınlatma gücü ışık şiddeti x aydınlatma alanı olarak bulunuyordu. unutmadıysam.
2 feneride aynı mesafeden aynı miktar alanı aydınlatacak ayardayken ölçüm yapmak lazım.
ölçümü gözle yaptım ikisini de duvara tutuyorum 600 lümen olan 700 lümenin en az 3 katı aydınlatıyor.
Maalesef yazan lümen değerleri , yaşayarak gozlediginiz gibi , gerçek değerler değil.
nasıl yani 700 lümen diye aldığım led 700 lümen değil mi? Çakma cree led mi almışım acaba orjinal led satan bildiğiniz bir yer var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Fener iyi marka değilse 600 lümen yanlıştır.
Ledi Allah ne verdi ise tapagaz yakıyordur,yakında mefta olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Geri