Creative İnspire 5200 meraklılar baksın işinize yarayacak

selcuksl

Üye
beyler inspire5200 modelin içini açıp parçalarını merak etmiştim işte size içi, çıkış entegreleri tda8510j(soldaki entegre___26 W BTL and 2x13 W SE power
amplifiers) ve tda7372a(4 x 6W POWER AMPLIFIER FOR CAR RADIO) yalnız bununla da bitmiyo için de bi kaç entegre daha var ama onların ne olduğunu bulamadım ;)

Ekli dosyalar

• IMG_3611.jpg
    IMG_3611.jpg
    92.2 KB · Görüntüleme: 242
  • IMG_3612_2.jpg
    IMG_3612_2.jpg
    97.1 KB · Görüntüleme: 191
  • IMG_3613.jpg
    IMG_3613.jpg
    93.8 KB · Görüntüleme: 179
  • IMG_3615.jpg
    IMG_3615.jpg
    91.5 KB · Görüntüleme: 203
Moderatör tarafında düzenlendi:
Teşekkürler bizde daha önce arkadaşın 4+1 sisteminin içini açmıştık mantığını çözmüştük bilgisayardan gelen streo sinyali opampları kullanarak değişik genliklere ayırıyor burada LM324 kullanılmış. daha sonra ayrılan ses amplifikatör ile yükseltiliyor. Hepsindeki standart bu şekilde.

arkadşaım z5500 ün için i bulabilir msiin acaba ? ne tür entegreler kullanıyor merak ediyorum. teşekkürler

Creative 4.1 4400 sadece zırlıyor... Voltajlar normal, basitçe şunu değiştir
diyebilir misiniz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

4400 sahibi kardeşim sana iki şey söyleyebilirim ilk önce başka bi cıhazda dene ses sistemini eger sorun hala varsa bağlantı kabloları yani ses kablolarında sorun vardır.. yada cretive lerın kontrolu enerji aç/kapa ve ses aynı yerde oldugu için oradaki bağlantılarda sorun olabılır.. yardımcı olursa bu bılgıler dene..

kardeş yaptığım subfilrelerden hiç tatmin edici sonuç alamadım bu ses sisteminin subfiltre katınının şemasını bizlerle paylaşırsan sevinirim

creativesi olan arkadaşım bu zırıldı harmonik distortion şeklinde iste çıkış katını kontrol et derim bu tip arızalar genelde gnd eksiliğinden kaynaklanıo eğer çıkışlar j-fet mos fet fln gibi transistörlerden se yıpranmış olabilirler entegre ise bi yorum yapamıcam umarım yardımcı olmuşumdur

ses sistemi almayı düşünüyorum da sizce hangi marka almalıyım...

creative inspre 5200 tda8510j entegre bağlantısı yaptım center kolonundan ses gelmiyor ve cızırtı yapıyor entegreyi başkası söktüğü için bağlantılarda mı yanlışlık yaptım lehimlerinde kısadevremi var bağlantı şemasını yollarsanız sevinirim.tşk ler (elektrik git-gel den dolayı cihaz sigortası atmış ve entegre patlamış)

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri