Covid-19 dan akılda kalanlar

vecivicivokke

"Elenktirink elaktirinik olurmu onsuz evlilink? "
Yönetici
Yönetici
29.05.2022 itibari ile vakaların 1000 in altına düştüğü söyleniyor. Covid-19'uda tokatladılarsa...

Benim aklımda kalanlar;

* Bir adet maskeye 7 TL verişim,
* Devletin maske dağıtacağını söyleyip maske satışını yasaklaması, akabinde PTT nin kilitlenmesi ( benim maske hala gelmedi bu arada)
* Berberlerin kapatılması ve yasağa uymayanların özel harekatla basılması (Lann:)
* İlk sokağa çıkma yasağının saat 20:00 gibi açıklanması ve insanların panikle marketleri yağmalaması ( yasakta luppo alan dayı)
*İlaç daha doktorlara ulaşmamışken bağzılarının covid aşıları ile videoları
*Çinde sokakta düşen bayılan fake videolar
*Balkonda soyunup giyinmem

Benim aklıma gelen bunlar. Sağlıcakla...

Ekli dosyalar

• indir (1).jpeg
    indir (1).jpeg
    7.9 KB · Görüntüleme: 11
  • Beğen
Tepkiler: huh
Benim de en dandiğinden bir maskeye 7 TL verme anım var. Maskem kalmamıştı ve o an doktor randevusuna girebilmem için maske bulmam gerekiyordu. Girmem gereken binanın hemen alt katında dükkanı bulunan iyi yürekli hırdavatçı bir abi yardıma yetişti sağolsun. Dükkan camında kocaman yazıyla "Maske bulunur" yazıyordu.

Dükkana girip fiyatını duyduğumda pahalı olduğunu belirttim. Piyasada maske bulunmadığını kendisine zaten adet fiyatının 6 TL'ye falan geldiğini söylemişti. (Yani 50'lik kutusunu 300 TL'ye alıyormuş!!.) Evet asıl mesleği hırdavat işleri olan iyi yürekli esnafımız bile o maske kıtlığı zamanında vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için elini taşın altına koymaktan çekinmiyor, elinden gelenin en iyisini yapıyordu(!)

Ne zaman arabayla o hırdavat dükkanının önünden geçsem o günümü hatırlayıp kendisine hayır dualarımı gönderirim.

Benim de en dandiğinden bir maskeye 7 TL verme anım var. Maskem kalmamıştı ve o an doktor randevusuna girebilmem için maske bulmam gerekiyordu. Girmem gereken binanın hemen alt katında dükkanı bulunan iyi yürekli hırdavatçı bir abi yardıma yetişti sağolsun. Dükkan camında kocaman yazıyla "Maske bulunur" yazıyordu.

Dükkana girip fiyatını duyduğumda pahalı olduğunu belirttim. Piyasada maske bulunmadığını kendisine zaten adet fiyatının 6 TL'ye falan geldiğini söylemişti. (Yani 50'lik kutusunu 300 TL'ye alıyormuş!!.) Evet asıl mesleği hırdavat işleri olan iyi yürekli esnafımız bile o maske kıtlığı zamanında vatandaşlarımıza yardımcı olabilmek için elini taşın altına koymaktan çekinmiyor, elinden gelenin en iyisini yapıyordu(!)

Ne zaman arabayla o hırdavat dükkanının önünden geçsem o günümü hatırlayıp kendisine hayır dualarımı gönderirim.
Bu nesil ne tokatlandı Bee

EEEE şimdi bu olanların hesabını kim verecek?
öpüldüğümüzle kalacağız. ben nerdeyse hiç para ödemedim. maskemi eczanemden aldım. geri kalanını kızım internetten aldı. denk geldiğim yerlerde hep ya 1 TL istediler yada bedava verdiler.

İlk pahalı maskelerden ben de almıştım 10 TL idi sanırım. Siyah naylon olanlardan. Beni hem mikroptan hem aşıdan kurtarması tesellisi oldu. Ailede çok kişide covid oldu ve ihtiyaçlarını ben karşılamama rağmen bende bir belirti olmadı. İlk sıralarda bir anlamı da olmasa test de olmuştum. Negatifti.

İlk pahalı maskelerden ben de almıştım 10 TL idi sanırım. Siyah naylon olanlardan. Beni hem mikroptan hem aşıdan kurtarması tesellisi oldu. Ailede çok kişide covid oldu ve ihtiyaçlarını ben karşılamama rağmen bende bir belirti olmadı. İlk sıralarda bir anlamı da olmasa test de olmuştum. Negatifti.
ben vücudumu her gün düzenli olarak alkol ile dezenfekte ettiğim için sanırım o yüzden bana bulaşmadı. dr. abim, dr yengem kızları, yeğenleri, kayınpederi hepsi covid oldu. ben ziyarete gittim. yengem paronoya yaptı dışarı çıkıyorum diye, teste gönderdi. yok abi bu covid sanırım beni hiç sevmedi yada benim dezenfesiyon işe yarıyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri