Codesys'de Master, Slave PLC Uygulaması

ANTONİAS

Üye
mrb arkadaşlar bir sorum olacak paylaşan olursa sevinirim;
can-bus tabanlı bir plc'de (codesys yazılımla) bir slave plc nasıl haberleştirebilirim
EDS.dosyalarını kurmak şartı ile olduğunu biliyorum. sormak istediğim slave girişi aktiv ettiğimde master deki bir çıkış aktiv olsun yada masterdeki bir girişi aktiv ettiğimde slavedeki bir çıkış aktif olsun gibi.....

yardımlarınız için şimdiden çok teşekürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
doğru mu anladım bilemiyorum ama...

configuration altında can slave olarak tanımladığınız herhangi bir cihazin (io modülü olur, kamera olur, farklı bir cihaz olur... fark etmez) giriş çıkışlarını, master modülün input outputları gibi kontrol edebilirsiniz.

EDS dosyasına ihtiyac duyar cünkü eds dosyaları cihazın tüm I/O tanımlamalarını üzerinde barındırır ve size kolayca bağlantı saglar.

+, NETWORK değişkenleri üzerinden iki FESTO CMXR-C2 adet plc'yi haberleştirdim, iki PLC'de aynı değişkenlere okuyup yazabiliyor, belki bu gibi bir yöntem daha işinize yarar.

Selamlar,

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,945
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri