Codesys Yazılımı Tanımı ve Kullanan Markalar Referans Listesi

ayhnclk

Üye
Hasan bey bende calıstıgım fırma sayesınde codesys kullanmaya basladım sızden rıcam klasık kapılar dısında fbd operators altındakı fonksıyonların tanımlamaları varmıdır data sheet lerden pek yorumlayamadım sımdıden tesekkurler.

Konu Sah
hasanzincir

hasanzincir

Paylaşımcı üye
Tabiki var alltaki resimde gayet net mesela sayıcı yapıcaksınız bir and kutucugu alıp and ismini CTU yapmanız yeterli. Ayriyeten başka librarylerde ekleyib kullanabilirsiniz ve dahası kendinizde library yapabiliyorsunuz.

https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/codesys-kendi-librarylerinizi-yapın.28932/

codesys nasıl öğrenebilirim kaynak varmıdır

BU program ücretlimi nasıl kuruluyor. Nereden indirilir??*

selcukgs17

Üye
CodeSys programını sadece yukarıdaki markaların ürünleri ile mi kullanabiliyorum. Mesala LS PLC ile kullanabilirmiyim.

ahmetozkan

Üye
EMKO Elektronik firması Kendi PLC'ni Kendin Yap sloganıyla yeni bir PLC üretiyor. Burda amaç normal PLC'den farklı olarak sadece kendine özel giriş çıkış tasarımı olan bir PLC. Böylece kendi know-how sisteminizi oluşturabiliyorsunuz. Üstünde EMKO yazmasına gerek yok. Kendi markanızı basabilirsiniz. Bu PLC'nin yazılımı için CodeSys kullanılıyor.

Konu Sah
hasanzincir

hasanzincir

Paylaşımcı üye
Cok güzel gercekten güzel bir haber.

bucay

Üye
Merhabalar;

CoDeSys için Schneider Electric ile görüştüm sadece bir ürünün desteklediği söylendi. Her firmanın desteklediği ürünleri sanırım farklı. Benim sormak yazılımın istediğim ise ABB' nin eCo serisi destekleyip desteklemediği. Bunun hakkında kesin bir şey bulamadım.

Kendi sorumu cevaplıyorum, evet eCo serisini destekliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

TTUGAYY

Üye
iyi günler, schneider electric firmasının ürünlerinden neden sadece bir tanesinin codesys yi desteklediğini açıkçası anlayamadım. Wago konusunda birşey biliyormusunuz arkadaşlar? Sonucta bence bir tasarıma başlayacaksak belirli bir ürünün üzerine gitmek en başta daha yararlı olacaktır.

Sponsor Bağlantı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
105,092
Kullanıcılar
390,698
Son üye
tgbsvn

Yeni konular