Codesys ile programlama(Soru)

renkli16

Üye
Herkeze Selamlar,

Bir projede 2 ad.cihaz üzerinde RS485 ile haberleşen DDC paneller var.
1)Benim bunlardan bilgi alıp gerektiğinde müdehale edebileceğim Wago PLC modeli ne olur(PLC de artı olarak 6AO 9AI kullanıcam-DDC paneller kumanda etmediği için)
2)Haberleşmesini hangi programda ve nasıl yapıcam.
3)Scada yapmamız gerekiyor ve endüstriyel pc kullarak scadayı yükleyip gerektiğinde başka bir pc ile endüstriyel pc içindeki scadayı görebilirmiyiz?
Marka ve önerilerinizi bekliyorum..Şimdiden teşekkürler

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Scada yazılımı olarak vijeocitect kullanmayı düşünüyorum pc/plc de bir sıkıntı yaşarmıyım modbusla haberleşilecek 2 cihaz ve wago nun toplamında 100 I/O izlenilecek bi yavaşlama gibi birşey söz konusu olur mu?
Bide biraz acıcak olursak cihaza verdiğiniz linkten baktım,benim buna sanırım usb den 485 e çevirici kullanmam lazım doğrumudur?

Son düzenleme:
Hasan Bey ilgi ve alakanız için çok teşekkür ederim.

merhaba s7 300 e codesys ile nasıl bağlanabilirim yardımcı olurmusunuz?

panosonic plc fiyat listesi lazım..soft ortamda olan varsa , paylaşırsa sevinirim.

panosonic plc fiyat listesi lazım..soft ortamda olan varsa , paylaşırsa sevinirim.

üstat forumda fiyat listeleri ile ilgili bir bölüm var oraya yazsan senin bu msjın burada codesys ile bir paylaşım olduğu izlenimi veriyo (yeni mesajlarda) aynı konuyu defalarca bu yüzden okumak sıkıcı olmaya başladı

arkadaşım scada için özellikle wago ürünleri kullanıyorsan, reliance kullan. device kısımlarında adreslemeyle uğraşmazsın.

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri