Codesys için PLC tavsiyesi

bestk

Üye
Merhabalar codesys öğrenmek istiyorum. Bunun için bir plc edinmeye karar verdim. Beckhoff ve mitsubishi arasında kararsız kaldım. Siz hangisini tavsiye edersiniz?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Bunları ya da codesys kullanan yok mu acaba?

Saydıklarınızdan mitsubishi, alternatif ise ABB olabilir.

Amacım PLC skalamı geliştirmek

Codesys olduktan sonra marka farktetmeksizin geliştirilen programlar neredeyse hepsinde çalışır (Donanım farkları hariç).

Büyük projelerde PC üzerende codesys runtime koşturmak bana çok mantıklı geliyor.

Codesys olduktan sonra marka farktetmeksizin geliştirilen programlar neredeyse hepsinde çalışır (Donanım farkları hariç).

Büyük projelerde PC üzerende codesys runtime koşturmak bana çok mantıklı geliyor.
Cevabınız için teşekkür ederim. Demek istediğinizi biraz daha açar mısınız?
PC üzerinde runtime derken simülasyonu mu kasteddiniz? Örneğin beckhoffun arayüzünü indirip deneme
yapsam aynı işi görürmü?
Büyük bir projede değil sadece belirli senaryolarla antreman yapmak istiyorum. Örneğin valfleri, motorları kullanarak bir senaryo oluşturmak ya da servo simülasyonu vs.

Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim. Benim için önemli bir konu

Bunun için beckhoff biçilmiş kaftan codesys'de aynı şekilde mesala beckhoff un twincat'i simule etmekten kastınız aslında gerçek zamanlı runtime'dır yani aynı zamanda etherhen portunuzu ethercat'e dönüştürüp remote I/O oları sürebilirsiniz yani o esnada pc'niz gerçek zamanlı plc'ye dönüşür.

Son düzenleme:
Harika! Teşekkür ederim.Hiö kullanmadım bilmiyorum ama internetten videolarını izliecem.
Peki beckhoffu öğrendik diyelim mitsubishi biliyorum diyebilir mi bir kişi? Aynı mıdır?

hayır değildir.

ama codesys tabanlı plc lerde ortak olan bir çok şey var. arayüzler bile birbirine çok benzer. birinden diğerine geçişte kolaylıkla adapte olabilirsiniz ama "ben beckhoff biliyorum , öyleyse schneider de biliyorum" demek fazla iddialı bir söylemdir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,153
Kullanıcılar
449,897
Son üye
alcaponee

Yeni konular

Geri