CNC torna projesi

Usta nerde çalışıyosun bi firmada mı yoksa kendi projelerine mi kod yazıyorsun?

Oo maşallah, özel olmazsa ne gibi projelerde ve ne gibi yazılım dillerini kullanarak çalışıyorsunuz? :D Sormamın sebebi C, C++ veya C# biliyorsan seni de benim açık kaynak projelere bulaştırma ihtimali :D

C# ta fena degilim. Forms uygulamalarindan sonra xaml ve nihayetinda Xamarin ile cross platform uygulama gelistiriyorum.

Wpf demode olmadığı yıllarda ben de xaml ve c# kullanarak masaüstü uygulamalar geliştirmiştim. Xamarin denedim ama mobil tarafı hiç beceremedim.

Çok yoğunsun boş zamanlarında da mekanik işlerle uğraşıyorsun ama vaktin olur gibi olduğunda seni bazı projelerde rahatsız edeceğim. Çalışmalarını takip ediyorum sürekli

Saygılar =)

Ben ilgilenmessin diye söyleyemedim ama istanbulda hurdada spindle olmayan boy 1600 kızakları olan gö de vardı... 250 350 kişe civarıydı kilosuna 1.2 tl den veriyolardı.. 2 hafta oldu

Yoo bırakmış falan değil. Teee buralara uzanıyor elleri :D
Hee uzandığımız dallar elimizde kaldı, frezeyi bana tornayıda Suat a yapsaydık ne güzel olurdu, Torna satılmış, frezede sende takıldı kaldı.

@Suat_Korkmaz , @mashadow , bi tercüme edin ne yazdığınızı yav
C, C+'yı duydukda gerisi tamamen ecnebice oldu bana

Hee uzandığımız dallar elimizde kaldı, frezeyi bana tornayıda Suat a yapsaydık ne güzel olurdu, Torna satılmış, frezede sende takıldı kaldı.

@Suat_Korkmaz , @mashadow , bi tercüme edin ne yazdığınızı yav
C, C+'yı duydukda gerisi tamamen ecnebice oldu bana

Wpf = Windows Presentation Framework, böyle vista ve win7 işletim sistemindeki gibi kullanıcı arayüzleri geliştirmeye yarayan microsoftun çıkardığı yeni bir gui (graphical user interface) kütüphanesi. Adobe flash vardı bi aralar hatırlarsın animasyonlu çafçaflı şeyler, onlar gibi programlar yapmaya yarıyordu ama artık vazgeçildi.

Xamarin = Net.Framework adlı yazılım kütüphanesi kullanılarak, C#, VisualBasic gibi dillerle cep telefonlarımıza uygulama yapmaya yarayan başka bir kütüphane. Xamarin c#la yazılan kodları android ve ios tabanlı işletim sistemlerinin ana diline dönüştürüyor, böylece performanslı oluyor diye biliyorum.

Xaml = Xml dili gibi Wpf de tasarım ve animasyonları tanımladığımız statik programlama dili.

Cross Platform = Platformdan bağımsız çalışan demek, örneğin angry birdsün hem androidde hem iphone da çalışması gibi.

Yeterli mi =)

Wpf = Windows Presentation Framework, böyle vista ve win7 işletim sistemindeki gibi kullanıcı arayüzleri geliştirmeye yarayan microsoftun çıkardığı yeni bir gui (graphical user interface) kütüphanesi. Adobe flash vardı bi aralar hatırlarsın animasyonlu çafçaflı şeyler, onlar gibi programlar yapmaya yarıyordu ama artık vazgeçildi.

Xamarin = Net.Framework adlı yazılım kütüphanesi kullanılarak, C#, VisualBasic gibi dillerle cep telefonlarımıza uygulama yapmaya yarayan başka bir kütüphane. Xamarin c#la yazılan kodları android ve ios tabanlı işletim sistemlerinin ana diline dönüştürüyor, böylece performanslı oluyor diye biliyorum.

Xaml = Xml dili gibi Wpf de tasarım ve animasyonları tanımladığımız statik programlama dili.

Cross Platform = Platformdan bağımsız çalışan demek, örneğin angry birdsün hem androidde hem iphone da çalışması gibi.

Yeterli mi =)
Arttı bile,
Hiç biri de bana lazım olmayan bişeylermiş, Adobe flash biraz tanıdık geldi okadar :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri