CNC Router kendi kendine işlem yapıyor

emirbayaz

Üye
Herkese merhabalar benim bir türlü çözemediğim bir sorunum var, cnc de bir parça kerestenin içini 9 cm derinlikte 40 cm uzunlukta 20 cm eninde olmak üzere oval bir şekilde oyma işlemi yapmak istiyoruz fakat makine bir süre sonra hiç g code'larda olmayan bir işlem yapıyor birden ya z ekseninde dalma yapıyor ya x ekseninde kendi kendine dümdüz ilerliyor saçma sapan kafasına göre daire çizdiğide oldu dolayısıyla bıçaklarımızıda malzememizide parçaladı. Lütfen bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirmi ?

Merhaba. Bazı önemli bilgileri vermeden bir sonuç alamazsınız.
1. Ne tür bir kontro sistemi kullanıyorsunuz?
2. Hangi programda gcode alıyorsunuz?
3. Servo step hangi motoru kullanıyorsunuz?

En az bu bilgileri yazarsanız hatta işlemde hata olan gcode buraya eklerseniz bir yardım bulabilirsiniz.
İyi günler

Herkese merhabalar benim bir türlü çözemediğim bir sorunum var, cnc de bir parça kerestenin içini 9 cm derinlikte 40 cm uzunlukta 20 cm eninde olmak üzere oval bir şekilde oyma işlemi yapmak istiyoruz fakat makine bir süre sonra hiç g code'larda olmayan bir işlem yapıyor birden ya z ekseninde dalma yapıyor ya x ekseninde kendi kendine dümdüz ilerliyor saçma sapan kafasına göre daire çizdiğide oldu dolayısıyla bıçaklarımızıda malzememizide parçaladı. Lütfen bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşlarım yardımcı olabilirmi ?
Eğer Mach3 kullanıyorsanız, bu iş için kullandığınız bilgisayarda :
1. Ekran koruma, karartma olmamalıdır
2. Virüs tarama olmamalıdır.
3. Arka planda çalışan hiç bir program olmamalıdır.
4. Bios ayarlarında uzun bekleme modunda hard diski durduran işlem kapalı olmalıdır
Daha bir sürü önlem, işlem var...
Siz ne kadar detay anlatırsanız o kadar sağlıklı cevap alırsınız.
Kolay gelsin

Merhaba bazen CNC lerin içinde otomatik kodlar oluyor bunlar makineyi işlemden önce sorun var mı kontrol etmek için veya makineyi işlemden önce ısıtmak için olabiliyor. Bu programları çalıştırıyor olabilir kontrol edebilirsiniz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri