cnc router cad tasarımı

kazimkd

Üye
arkadaşlar herkese kolay gelsin. cnc router yapmak istiyorum ama ölçüler büyük olacak. kullanım alanı 2200x2900 mm gibi. maliyet biraz fazla olacağından ölçüleri hatasız almalıyım. elinde cad çizimi cnc router tasarımı olan var mı? bi de bu ölçülere göre motor ve gücü ve de sürücü önerilerinizi almak istiyorum.

cnc router için en önemli husus öncelikle ne işleyeceksin.devamında eksen boyutları gelir.eksen boyutlarını yazmışsın ama ne işleyeceğin belli değil.bunu belirtirsen yardımcı olabiliriz.

ahşap mdf tarzı. mobilya malzemeleri işlenecek.

2200 x 2900 ölçüler için.

Olması gereken 12Nm motor.Hiç değilse 2900 için 12Nm 2200 içinse 8,5Nm motor.Daha altı sağlıklı çalıştırmaz.
Vidalı miller 2510 yeterlidir.
Ray araba kullanmayı düşünürsen 25 lik seçmelisin.Pahalı gelirse eğer alt destekli miller var.2900 için 30'luk, 2200 için 25'lik alt destekli yeterlidir.

hocam yakın ölçülerde bende düşünüyorum ebaydan kart alabileceğim güvenli isim varmı acaba ? yada gümrük sıkıntı olursa buradan almayı düşünüyorumda nasıl bi kart olmalı

hocam yakın ölçülerde bende düşünüyorum ebaydan kart alabileceğim güvenli isim varmı acaba ? yada gümrük sıkıntı olursa buradan almayı düşünüyorumda nasıl bi kart olmalı ?

ölçü 1300x2000x750 civarı

şahin rulmana ulaş router'ın için sana malzeme listesi döksünler.hesaplı kartlarıda var.Win fuarında ziyaret etmiştim yeni 5 eksen ucuz kart gelecek dediler.bugün yarın stoklarına girecekmiş.50TL gibiydi sanırım.

Arada onuda çıkartıriz :)

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Sahin rulmani telefonla arayin. Yardımcı oluyorlar.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

Forum istatistikleri

Konular
128,456
Kullanıcılar
450,395
Son üye
rabiacr3r6

Yeni konular

Geri