CNC' mi Torna' mı ? İş Yeri Açma Olanağı Kaliteli Ve Kazancı Yüksek Hangisi ?

Musaszn71

Üye
Merhabalar Ben Makine Öğrencisiyim. Lise 10. Sınıfım. İleri de İş Yeri Kurmak Hedefim Var. Ama CNC İle Torna Arasın da Kaldım.
İleri de Kazancı İyi, Ve İkisinin Arasında ki Farkı Anlatabilecek Varsa Çok Sevinirim. Kendime Göre Ticaret Yeteneğim Var, Geliştirmeye Çalışıyorum. Teşekkürler, İyi Akşamlar.

kullanım yerlerine göre ikisinin de potansiyeli yüksektir. hitap edeceğin vereceğin sektörün seçimini yaparsan kazanabilirsin. şu an gözde olan CNC ama pazar faktörü çok önemli. bu arada torna penisilindir aklının bir kenarına yaz. yani en eski en güçlü ve en sağlam ve en ilkel ama en garanti ve kullanımı en kısıtlı. mecbur kalındığında gerçek çözüm.

kullanım yerlerine göre ikisinin de potansiyeli yüksektir. hitap edeceğin vereceğin sektörün seçimini yaparsan kazanabilirsin. şu an gözde olan CNC ama pazar faktörü çok önemli. bu arada torna penisilindir aklının bir kenarına yaz. yani en eski en güçlü ve en sağlam ve en ilkel ama en garanti ve kullanımı en kısıtlı. mecbur kalındığında gerçek çözüm.
Ben Lise den Sonra Kaynak Eğitimi de Alacağım, Hangi Bölümle Kaynağı Birleştirsem Maddi Kazancım Ve İş Olanağım Yüksek Olur ? Beni Daha Fazla Aydınlatabilirseniz Çok Sevinirim. Teşekkürler. Ticareti Seviyorum, İş Yeri Açmayı Bu Yolda ki Engelleri İnşallah Aşacağım. Sizde Yardımcı Olursanız Çok Sevinirim, Teşekkürler, İyi Günler.

Torna, ömrünü mevcut ustalarla birlikte tamamlayacak gibi gözüküyor, elimizde olan 15 tornaya denetimi yapan müfettişler güvenlik gerekçesiyle onay vermekte sıkıntı çıkartıyor... her şeyi orjinal olan tornanın aynalarına koruma olmasını istiyor, onun satışınada onay veren devlet desekte eski olduğundan cnc'ye yönlendiriyorlar, haklılık payları kısmen var.

Torna, ömrünü mevcut ustalarla birlikte tamamlayacak gibi gözüküyor, elimizde olan 15 tornaya denetimi yapan müfettişler güvenlik gerekçesiyle onay vermekte sıkıntı çıkartıyor... her şeyi orjinal olan tornanın aynalarına koruma olmasını istiyor, onun satışınada onay veren devlet desekte eski olduğundan cnc'ye yönlendiriyorlar, haklılık payları kısmen var.
Yani Devir Otomosyona Doğru Geçiyor, Herşey Kod İle Yapaılacak Gibi Duruyor. CNC Bu Yüzden Avantajlı Gibi, İnsan Böyle Arada Kalınca Ne Yapacağını Maalesed Bilemiyor.
Diğer Saygın Kullanıcıların Yorumunu da Bekliyorum, Bu Yolda Yalnız Bırakmayın Yardımcı Olun Lütfen.

Son düzenleme:
Yanlış sorularla başlamışsın.

Birincisi cihaza göre iş seçimi yapılmaz.Hangi sektörde ne üreteceksin hedefin ney? Bunu belirlemen lazım.Yoksa alayım dükkana koyayım bir CNC yada torna işim iyi olsun dersen daha başlamadan batarsın.

İkincisi nerede açmayı düşünüyorsun bu işi? Torna ile iş yapabileceğin bir ilçede CNC'ye para yatırmak gereksiz olacağı gibi tam tersi CNC ile üretilecek bir iş ve bunun pazarının olduğu bir sanayi ortamında torna gereksiz kaçacaktır

Üçüncüsü yaşın itibarı ile kendini asla ticaret yeteneğim var diye tanımlama.Bu seni gereksiz öz güvene ve hareketlere sevk eder ki piyasa bildiğin çakal ve yılların kurdu dolu.Değil seni yıllardır bu işin içindeki adamları dereye susuz getirip susuz getirirler.

Birde şu videoyu izlersen temel olarak aydınlatıcı olur.

Yanlış sorularla başlamışsın.

Birincisi cihaza göre iş seçimi yapılmaz.Hangi sektörde ne üreteceksin hedefin ney? Bunu belirlemen lazım.Yoksa alayım dükkana koyayım bir CNC yada torna işim iyi olsun dersen daha başlamadan batarsın.

İkincisi nerede açmayı düşünüyorsun bu işi? Torna ile iş yapabileceğin bir ilçede CNC'ye para yatırmak gereksiz olacağı gibi tam tersi CNC ile üretilecek bir iş ve bunun pazarının olduğu bir sanayi ortamında torna gereksiz kaçacaktır

Üçüncüsü yaşın itibarı ile kendini asla ticaret yeteneğim var diye tanımlama.Bu seni gereksiz öz güvene ve hareketlere sevk eder ki piyasa bildiğin çakal ve yılların kurdu dolu.Değil seni yıllardır bu işin içindeki adamları dereye susuz getirip susuz getirirler.

Birde şu videoyu izlersen temel olarak aydınlatıcı olur.

Teşekkürler Bunları Göz Önünde Bulunduracağım.

Merhaba bende makina Bakım öğrencisiyim cnc torna freze hepsini biliyorum dükkân açma gibi düşüncem var sermayem var 3 cnc makinası alcak kadar sizce ne yapmalıyım dükkân acsan batarmıyım makinanın parasını ne zaman cıkarabilirim

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri