CNC makinemin mdf aksamını CNC de işleyebilecek arkadaşlardan fiyat alabilirmiyim

isyandir

Üye
Herkese merhaba. Hobi amaçlı olarak kendim bir cnc tasarladım. Mdf kısımlarının dxf dosyası da hazır. cnc kesim işi ile ticari olarak uğraşan ve Parçaları cnc de işleyebilecek arkadaşlardan fiyat almak istiyorum.Batman olanaklar yok denecek kasar kısıtlı, hatta yok :) çerçevenin boyutu 1,5 m *1 m fikir vermesi açısından. büyük parçalar 80cm*30cm

Uzun yıllar öncesinden kalma Batman hatıralarım var...

Kestireceğine , testere -kıl testere ve ağaç törpüsü (kalınca zımparada olur)-matkap+uç alsan , daha ucuza gelir.
Daha sonra metalden yapacaklarını kestirirsin.
Elde yapamam dersen yardımcı olacak arkadaşlar vardır elbette...

Merhaba Kazım abi. öncelikle Umarım Batman Hatıralarınız güzel hatıralardır. Gelelim kesim kısmına. abi elimde kıl testere, sutünlü matkap, şerit testere vs. bir sürü malzeme var ama bir türlü denk getiremedim delikleri. ne yaptıysam eksenler yine hafiften tutmuyor. apartmanda oturduğum içinde biraz gürültü yapmaktan çekiniyorum açıkçası.artık uğraşmaktansa cnc de temiz kesim olsun dedim.
Bu arada yazılarınızın takipçisiyim abisi.

Çok güzel ve heyecan dolu hatıralar...

CNC ile de deldirsen eksenleri o deliklerle de tutturmak zordur özellikle büyük ebatlarda , çünki malzeme mdf .
Delikleri saç mastar kullanarak tam işaretli yerlerden delebilirsin.
Önemli olan dizayn ederken ayarlanabilecek şekilde yapmaktır.
Ahşapta gönye ve sabitleme sıkıntı olacağı için köşelere-eklere uygun şekilli saç destek çakılabilir , nisbeten sağlamlık katar.

Başlamadan önce bolca yapılmış modelleri araştır.
Youtube de güzel fikirler var...

Bu parçaların nakliyesi falanda baya tutar. Parçalar büyük ve ağır. 18 mm MDF mi ? İsterseniz detaylı görüşebiliriz.

istanbuldaysanız 2,5mx 1,5m cnc rougter da kesebiliriz.

ozaman istanbula gelip kendiniz başında durarak işi takip edip bitiminde ürünleri alıp gitmeniz bence daha iyi olur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri