Cimon PLC

murdosa

Üye
Arkadaşlar elinde cimon ile yazılmış reçete örneği olan varmı acaba .. .. .. ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ne reçetesi PLC de mi panelde mi?

Hocam plcde yazılmış olan reçete lazım yardımcı olursanız sevinirim...

hocam olmadı resim gözükmüyor sana zahmet

biride bana bu forma nasıl resim ekleyeceğimi söyleyebilirmi???
Untitled-2.jpg

eğer pc plc, panel bağlantın varsa TeamViewer varsa ben sana yardımcı olayım

Moderatör tarafında düzenlendi:
sn yavuzz,
bazen lazım oluyor forma resim eklemem gerekiyor bunu nasıl yapacağım hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama reçetenin tam olarak işlevi ne oluyor? Eğer basit birşey ise kurusa bakmayın. Bilmediğim için soruyorum.

Arkadaşlar kusura bakmayın ama reçetenin tam olarak işlevi ne oluyor? Eğer basit birşey ise kurusa bakmayın. Bilmediğim için soruyorum.
Bir üretim bandında zaman zaman farklı ürünler üretmek gerekebilir. Örneklendirecek olursak: Diyelim ki çikolata üreten bir makinamız var. 3 çeşit çikolata imal ediyor. Herbirinde kullanılan şeker, süttozu, vanilya, kakao v.s miktarları farklı. İşte bizler reçete oluşturarak makinamızı farklı ürünler için kolaylıkla adapte edebiliyoruz. Zaten PLC'lerin üretim teknolojilerine kazandırdığı en büyük esneklik ve kolaylık budur.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri