checkpoint hakkında yardım...

canj23

Üye
arkadaşlar kolay gelsin elimde bir ad. checkpoint diye birşey var fakat boşta öylece duruyor fiyatlarına baktım internetten 600-1000 dolar arasında fiyatlara satılıyor fakat bukadar pahalı bir cihazın ben ne işe yaradığını bile bilmiyorum çok fazlada bilgi bulamadım internetten bu cihaz ne işe yarar yardımcı olabilecek olan varsa çok memnun olucam şimdiden teşekkürler...

Ekli dosyalar

• IMG_20140118_062302.jpg
    IMG_20140118_062302.jpg
    96.4 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20140118_062347.jpg
    IMG_20140118_062347.jpg
    96.5 KB · Görüntüleme: 19
heralde hızlı veri iletimi sağlayan accses point cihazı en azından ona benziyor

Bu endüstiriyel tip firewall
yani endüstiyel tip otomasyon sisteminde internet üzerinden gelebilecek tehditlere karşı kullanılan bir güvenlik duvarı elemanı,bildiğim kadarı ile bunların güncellemeleri ile alakalı üreticiye yıllık bir ücret ödeniyor,güncelleme vs için....

arkadaşlar kolay gelsin elimde bir ad. checkpoint diye birşey var fakat boşta öylece duruyor fiyatlarına baktım internetten 600-1000 dolar arasında fiyatlara satılıyor fakat bukadar pahalı bir cihazın ben ne işe yaradığını bile bilmiyorum çok fazlada bilgi bulamadım internetten bu cihaz ne işe yarar yardımcı olabilecek olan varsa çok memnun olucam şimdiden teşekkürler...

Merhaba, CheckPoint şu işe yarıyor; merkezden verilen belli bir IP üzerinden işlem yapabiliyorsunuz. Anlayacağınız dille anlatayım; örneğin Manisa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde çalışıyorsunuz. Bakanlığın bazı sayfaları var kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabiliyorsunuz. Ama hackerlar bu sayfaları kırabiliyorlar ve içeriği görebiliyorlar. Böyle bir güvenlik açığı olmasın diye Kurum CheckPoint'i kuruyor ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın Ip adresi üzerinden belli başlı sistem sayfalarını açabiliyor. Tarayıcıda yazan linki başka bir yerde yazdığınız zaman hata verir. böyle bir sayfanın olmadığını size söyle, ama böyle bir sayfa vardır ve bakanlığın illerde checkpoint kurdurduğu ve kendi IP adresini tanımlattığı kurumlar bu sayfaya girebilirler. Birde; bakanlık yasakladığı sayfaları merkezde tanımlar ve illerde de otomatikmen engellenir. Engelli sayfaya giremezsiniz ve karşınıza "Notification" şeklinde bir uyarı verir. Örneğin; facebook vb. siteler gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,975
Son üye
yamanelektronik2023

Yeni konular

Geri