Cep Telefonu ile Dimmer

Merhabalar Hocam Cep telefonu ile devre ye sokucak bir dimmer ayarlamam lazım kendime birçok alt forumlara baktım ama benzer birşey bulamadım acaba böyle bir devreyi nasıl kurucam yardımlarınızı bekliyorum

Eğer doğru anladıysam bir GSM modülü kullanarak alıcı bir istasyon tasarlayıp cep telefonunuzdan buna mesaj gönderebilirsiniz, ya da sabit PSTN hatlarla çalışacak şekilde bir devre tasarlayıp herhangi bir telefondan bu devrenin bağlı olduğu hattı arayarak tuşlarla yönetebilirsiniz. Tabii takdir edersiniz ki bu işlerin her ikisi de oldukça elektronik bilgisi ve pratiği gerektirir. İkinci önerim için CM8870 entegresini, birinci önerim için de SIMCOM SIM900 veya Telit GSM modüllerini araştırabilirsiniz..

aynen hocam dediğiniz gibi GSM ile mesaj yada arama yöntemi ile devreye sokulcak devreyi nette herhangi bir devre şeması veya kod falan bulamadım bu tür birşeye ait oldukça pratik gerektiren bişi dönem ödevi için fazla bişi ama bunu yapmam gerekiyor işte bir şekilde halledicem

ARKADAŞIM SANA ŞÖYLE BİRŞEY SÖLEMEK İSTERİMKİ YAPACAGIN İŞLEMİ KİMSE BILMIYORDUR EMİNİM VE BUNU SÖYLEDİĞİM ANDA BİRCOK KİŞİNİN AKLINDA ŞİMŞEKLER ÇAKACAKTIR VE KULAKLARINIZI İYİ AÇIN DİNLEYİNİZ..

1-ŞİMDİ ÖNCELIKLE KUMANDA ETMEK İSTEDİĞİNİZ SİSTEM HERNEYSE FARKETMEZ LAMBA KAPI VB. GİBİ 1 TANE ÇALIŞAN CEP TELEFONU ESKIDE OLABILIR ÇALIŞSIN YETER ONA BİR HAT TAKIYORSUN VE BU CEP TELEFONUN HOPARLÖR ÜÇLARINI KABLO YARDIMIYLA BİR TRANSİSTÖR TETIKLEYIP 5V RÖLE CEKTIRIYORSUN
(cep telefonun hoparlörü 1.4 cıvarı bır gerılım cıkışı vardır )
2-bu şekılde sen o telefonu aradıgında telefon çalacak ve muzık sesinide en yuksege ayarlamayı unutma transistöru tetıkleyecek kadar bır gerılım oluşuyor ve röleyı cektirmiş oluyor
3- gerisi sana kalmış güzel kardeşim istedıgın herseyı çalıştır ben bunu çalıştıgım şirkette otopark kapısını açmakta kullandım süper sonuç hadı hayırlı işler

Merhabalar Hocam Cep telefonu ile devre ye sokucak bir dimmer ayarlamam lazım kendime birçok alt forumlara baktım ama benzer birşey bulamadım acaba böyle bir devreyi nasıl kurucam yardımlarınızı bekliyorum
arkadasım sana daha basıt bır yontem soyleyeyım.oyle hoparlorle falan ugrasmana gerek yok
kullandıgın yelefonde tıtresım varsa kı vardır.tıtresım motorları 6vdc ıle calısır 5 veya 6vdc ıle calısan bır roleyı motor uclarına bagla roleye ne baglarsan bagla.

Forum istatistikleri

Konular
128,332
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri