Cd changer 6 cd calar

Kaset çalar zaten cd çalar değil .. söktüğum cd çalardı . Is başa düştü ben artık deneme yanılma yoluyla deneyeceğim bu parçanın sağ üst köşesindeki lehimler den yapabilirim diye düşünüyorum

Ekli dosyalar

• IMAG2107.jpg
    IMAG2107.jpg
    348.3 KB · Görüntüleme: 8
Peki cd changerden teybe giren soketin veya yerin ve teybin resmi nasıl?Teyp tuner list mi?

Arabanın iç resmini çektim paylaşıyorum

Ekli dosyalar

• IMAG2149.jpg
    IMAG2149.jpg
    185.5 KB · Görüntüleme: 10
  • IMAG2148.jpg
    IMAG2148.jpg
    245.4 KB · Görüntüleme: 9
  • IMAG2147.jpg
    IMAG2147.jpg
    312.4 KB · Görüntüleme: 10
Evt. Teybin arkasından geliyor ikiside

Daha önce sokmustum linkteki semada hepsi dolu sadece yeşil olan yerden resimde elimdeki küçük soket kablosu ondan geliyor

Ekli dosyalar

• IMAG2148.jpg
    IMAG2148.jpg
    237.9 KB · Görüntüleme: 9
  • Screenshot_20181224-174418.png
    Screenshot_20181224-174418.png
    895.5 KB · Görüntüleme: 11
Elindeki küçük kabloda bir adet kablo görünüyor?O kablonun oradan geldiğine eminmisin?
Sana L-R eksi olmak üzere 3 kablo lazım. Resimde C2 nolu sokette 10-11-12 nolu uçlar sana lazım olanlar.
İster hazır soketlerden al ister bu uçlara bir şekilde kablo bağla.

Şu an baktım tek kablo imiş o değil sanırım bu resimdeki dökerim içine geliyor sokebilirsem kaset çalar teyibi bakarım

Ekli dosyalar

• IMAG2149.jpg
    IMAG2149.jpg
    173.7 KB · Görüntüleme: 9
dostum s.a,

elindeki cd charger'a bir şekilde usb bellek yuvası takıp kullanma imkanın yok mu ? böyle bişi mümkün değil mi ? bazı sitelerde u tip flash bellek ile aux girişinden aux to usb dönüştürücü kullanarak u tip usb bellek kullanabildiği yazılmış.ne kadar doğru bilemiyorum.ama merak ediyorum.doğruysa c3 girişinden cd charger yuvasından bir şekilde bağlantı mümkün olabilir gibi geliyor bana.konunun uzmanı değilim elbette :)

dostum s.a,

elindeki cd charger'a bir şekilde usb bellek yuvası takıp kullanma imkanın yok mu ? böyle bişi mümkün değil mi ? bazı sitelerde u tip flash bellek ile aux girişinden aux to usb dönüştürücü kullanarak u tip usb bellek kullanabildiği yazılmış.ne kadar doğru bilemiyorum.ama merak ediyorum.doğruysa c3 girişinden cd charger yuvasından bir şekilde bağlantı mümkün olabilir gibi geliyor bana.konunun uzmanı değilim elbette :)

CD changer a USB takmak mümkün olmaz.
ucuz fiyatlı ve bluetooth arabirimi de olan modüller var bu ş için protaik; modülün üzerinde kart girişi ve usb bellek girişi yeri var;
modüle 2 kablo ile bağlantı yapıyorsunuz:
(1)
elektrik besleme 5V ya da 12 V (tipine göre)
(2)
teybin AUX girişine audio bağlantı sağ sol ve nötr 3 damar bir kablo

radyo teyplerin %90 ında aux girişi için bırakılmış yer oluyor. cihazın menüsünde AUX input seçilebiliyorsa %99 modül bağlayabilirsiniz

CD changer a USB takmak mümkün olmaz.
ucuz fiyatlı ve bluetooth arabirimi de olan modüller var bu ş için protaik; modülün üzerinde kart girişi ve usb bellek girişi yeri var;
modüle 2 kablo ile bağlantı yapıyorsunuz:
(1)
elektrik besleme 5V ya da 12 V (tipine göre)
(2)
teybin AUX girişine audio bağlantı sağ sol ve nötr 3 damar bir kablo

radyo teyplerin %90 ında aux girişi için bırakılmış yer oluyor. cihazın menüsünde AUX input seçilebiliyorsa %99 modül bağlayabilirsiniz

eyvallah dostum.cevap ve önerilerin için teşekkür ederim. ancak aux girişlerinden direksiyon kumandaları aktif çalışamıyor maalesef. en azından renault eski tip araçlarda durum böyle.fakat fabrikasyon bir ürün olan cd changer sisteme bağlandığında direksiyon kumandaları aktif çalışıyor.bu sebeple esas teybin üzerinde bulunan changer bağlantı slotuna uygun devre elemanlarıyla usb bellekten mp3 dinleme olabilir diye düşünüyorum.

kaldı ki bu tarz dönüşüm aparatları mevcut. örnek linkler bu aparatların ülkemizde de satışı mevcut.
https://tr.aliexpress.com/item/3284...79-4855-afd9-b7b64420a553&transAbTest=ae803_5

https://tr.aliexpress.com/item/3265...79-4855-afd9-b7b64420a553&transAbTest=ae803_5

https://tr.aliexpress.com/item/3279...55-452b-9559-a69c497dddbc&transAbTest=ae803_5

farklı farklı marka ve benzer ürün bulabilmek mümkün.ancak ülkemizde bu tarz aparatlar fahiş fiyatlara satılıp extra montaj ücretleriyle orijinal teyp paralarına son tüketiciye sunuluyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,871
Kullanıcılar
449,461
Son üye
evenzhou

Yeni konular

Geri