catia ile ilgili soru?? önemli ...yardım lütfen?

_elif_

Üye
Merhaba Arkadaşlar

Catia V5 R16 kullanıyorum.Örneğin drawingde teknik resim çıkarıyorum resmimi tamamladım kaydederken program atıyor.Catia kullanıcalırı bu sorunu yaşarlar.Programı tekrar kaldırdım kurdum fakat yine aynı problem devam ediyor.Sorunum kapanması değil elim devamlı ctrl+s'de dewamlı save yapıyorum .Sorunum ben tam kaydederken programın atması ve kaydettiğim parça ".000..rakamlar...00.POT PLAKASI.CATDrawing" BCK Dosyası olarak gelmesi kaydettiğim "pot plakası catia drawing" dosyasının kaybolması BCK DOSYASI olarak gelmesi.Baştan çizmeye uğraşmak uzun zamanımı alıyor...BCK uzantılı dosyayı catiada nasıl açabilirm eğer yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. :)

TEŞEKKÜRLER...

merhaba, file/save as/ den uzantısını farklı seçip kaydedersen mesela *.dwg olarak autocad tede açabilirsin...

catia'nın bir başka sürümünü dene mesela V5R17 kullanıyorum ve şimdiye kadar bi sorun yasamadım.

Teşekkür ederimm arkadaşlar cevaplarınız için...

V5R17 kurdum problemim çözüldü...çünkü hiçbir şekilde açamadım o dosyayı...file save as yapıcam ama açamıyorum hiç bir programda ...uzantı değiştirdim yinede olmadı...sonuçta problem çözüldü...

Tekrar teşekkürler...

soru bende de catia prog var fakat visitaya kuramadım diğer tüm çizim programlarını kurdum fakat catia kurmaya çalıştığım zaman set up açılıyor kura hazırlanırken kendini kapatıyor nasıl kurabilirim bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

vistada kurdungunda sağtuş tıklayıp yönetici olarak aç dedinmi açar yanı solidi böyle açiyo belki onunla alakalı olabilir iştersen bi dene

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri