CARTEL klima E4 arızası !

BORAN1968

Üye
Cartel marka 9000 btu klimam son bir haftadır E4 arızası vermekte. Filtreleri yıkayıp temizledim yerine taktım ve bir kaç gün bu arızayı vermedi. Ama şu an bir kaç saat çalıştıktan sonra Ekranda E4 yazısı çıkıyor.
Kapayıp bir süre bekledikten sonra açıyorum. Yeniden çalışmakta ama yine bir süre sonra yine E4 uyarısı çıkmakta.

Sıkıntı nedir bilemedim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Filtreleri değiştirmeniz durumunda sorun çözülecek. Artık filtreler 1 yıkamadan sonra deforme olacak şekilde nano teknoloji ile üretilmekte ve sağlayıcı markalar yedek malzeme satışını arttırmak için bu tarz ürünleri daha çok tercih ediyorlar. İster yeni filtre almadan önce arayıp yetkili servisten bilgi alın isterseniz direkt olarak alıp makina üzerine montajını yapın. %85 ihtimalle sorun ortadan kalkacaktır.

klimam yeni değil. Alalı en az 7 sene oldu . Nano teknoloji ile üretim o tarihlerde var mıydı bilemedim ?

O zaman resmen yıpranmış sizin filtreleriniz, 24 aydan sonra hem sağlık kuruluşları hemde üretici garanti veremez. Direkt olarak insan sağlığını etkilediği için bu sınırı aşamaz. Bana sorarsanız sıcağın alnında terleyin ama sakın o bakteri yuvası filtreden geçen soğuk havayı teneffüs etmeyin.

E 4 bu kodaslında komple dış üniteyi kapsar nedir fan ,kompresör, 4 yollu otomasyon.

dış unite ısındığı için verebilir. dış unite kapalı bir alanda ise dışarı çıkarman gerekecektir. dışarda ise beni görme :)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri