Caraskal sağ-sol yapmıyor

Cssolak

Üye
Merhaba arkadaşlar
Bizim atölye de 2 tonluk caraskalımız var. Besleme kablosunu 15 gün önce değiştirmiştim. O zaman denediğinizde normal çalışıyordu. Bugün vinç lazım oldu. Ama vinç sadece kendi rayında ileri geri yapıyor. sağ/sol yapmıyor + Çelik halatı aşağı inmiyor. Sizce neden olabilir ?

Ekli dosyalar

• DA55AC95-CB51-4C80-8B4A-9CE94D87EC2B.jpeg
    DA55AC95-CB51-4C80-8B4A-9CE94D87EC2B.jpeg
    399.9 KB · Görüntüleme: 21
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yukarı çıkıp panosuna bakma şansınız oldu mu? Bu şekilde yorum yapmak pek mümkün değil gibi.

Panonun yanında çalıştırmayı denediğinizde kontaktörler çekiyor mu onu kontrol etmelisiniz. Kumandadan kontaktörlere enerji gitmiyor olabilir, kontaktörlere manuel olarak müdahale ettiğinizde kontakların enerjiyi geçirip geçirmediğini kontrol edebilirsiniz. Adım adım gitmek gerekli.

panoda motoları koruyacak hiç bir şey yok güveni bir pano değil koprünün üstündeki panoyu çekmemişsin
enerji gelmiyordur panonun beslemesini kontrol et

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri