Can sıkıntısı

Biz home made cnc ile uğraşaduralım adamlar home made araba yapıyor :)

Casus filmlerinden çıkma alet gibi, artık hiç bir eşyaya normal gözüyle bakmayacaksınız ... Sabahtan beridir karşı kaldırımdaki kapaı ticari içinde oturanlar var, biri foto mu çekti? Dinleniyor muyum?! Paranoyaklaştım mı :).

Hava basıncı ile 80,000 RPM devirlere çıkan mini türbinler. İkincisi Tesla türbini, patenti asırlık.
Gravür ve benzer işler için kullanılabilir gibi.
Yüksek hızla döndürüldüğünde tersi mümkün mü? basınçlı hava elde edilerek uç soğutulabilir mi? Aslında çalışan örnekleri var, ne kadar verimli olur?
Örneğin şöyle bir DC motor bağlasanırsa ve devir artırılırsa;
http://www.direnc.net/72V-24500-Rpm-Japon-Dc-Motor,PR-23279.html

Son düzenleme:
Form kalıpsız sac parça imalatı!.. Ford tarafından geliştirilen bu teknoloji sayesinde direkt 3D CAD verisine bağlı olarak prototip sac parçalar kalıp ihtiyacı olmadan şekillendirilebiliyor...
F3T: Ford Freeform Fabrication Technology

yahu bu adamlar elleriyle yapıyorlar bu silahları.
ilk formu makinede yapılıyor anladığım kadarıyla ama sanırım cnc bile değil freze :D
adamlar kesme yağı falan hiç uğraşmıyorlar da
bu kadar rahat mı keser ? hem de seri şekilde çoklu imalat yapıyorlar.
çok ilgincime gitti mutlaka izleyin
bu silahlar birkaç atıştan sonra nasıl ellerinde patlamıyor inanamıyorum.

yahu bu adamlar elleriyle yapıyorlar bu silahları.
ilk formu makinede yapılıyor anladığım kadarıyla ama sanırım cnc bile değil freze :D
adamlar kesme yağı falan hiç uğraşmıyorlar da
bu kadar rahat mı keser ? hem de seri şekilde çoklu imalat yapıyorlar.
çok ilgincime gitti mutlaka izleyin
bu silahlar birkaç atıştan sonra nasıl ellerinde patlamıyor inanamıyorum.

Mecburiyetler..

Acaba kesme sıvısı o kadar da gerekli değilmiymiş? - artık o takımlar nasıl dayanıyorsa.

Ama işin sırrı mengene gibi :)

Dünyanın en basit işi "kibrit yakmak"tır buna rağmen bir çok farklı yöntemi var herkes farklı yakar (abim kutuyu sallar hala anlam veremem)! Bu basitlik yetmezmiş gibi motorlu pillisini yapmışlar ... ne diyeyim Allah sonumuzu hayır eylesin!

Forum istatistikleri

Konular
128,381
Kullanıcılar
450,262
Son üye
EminFurkan

Yeni konular

Geri