camasır makınalarının beynı hakkında

wm8505 modelinde yanlış takma şansınız yok tek taraflı oturur .
yeni makina alayım demişsin ,senin şimdiki makinandan iyise tavsiye ederim ama degilse (plastik kazansa )uzakdur derim yoksa her 3-4 yılda bir makina degiştirirsin fazla elektronikte çabuk bozulmaların sebeblerinden biri yani (senbilirsin deyince kavga cıkmazmış) sen bilirsin .

wm8505 modelinde yanlış takma şansınız yok tek taraflı oturur .
yeni makina alayım demişsin ,senin şimdiki makinandan iyise tavsiye ederim ama degilse (plastik kazansa )uzakdur derim yoksa her 3-4 yılda bir makina degiştirirsin fazla elektronikte çabuk bozulmaların sebeblerinden biri yani (senbilirsin deyince kavga cıkmazmış) sen bilirsin .

Bugün akşam (size yazı yazdıktan sonra yani) bir tamirci arkadaş ile görüştüm.
Bir bakalım o makineler iyidir aslında vb söyledi.
Yarın sabah o gelecek bir de o tamirci gözüyle bakacak.
Ondan sonra karar vereceğiz.
Umarım tamir edebilir.eğer edemezse de almayı düşündüğüm model;

BOSCH WAA12161TR 600 DEVİR ÇAMAŞIR MAKİNESİ-5 Kg.

Sizce nasıldır?

Bence Frigidaire iyi değil. Bir çok kez sorun yaşayanını gördüm. Hele ki bir arkadaşımda vardı, beynini sökmedim ama
-Makine su sızdırıyordu hortum delinmiş düzelttim
-Birdaha su sızdırdı, meğer yukarıdan bir hortumunu daha çıkarmış sonradan onu da düzelttim
-Kazan rulman dağıttı ve sıkışma yapmaya başladı
-Sonra su boşaltmadı, pompa devreye girmiyordu

Pes dedim artık:)

Bu arada Bosch WAA12161TR kasa olarak beni tatmin etmedi. Kazan sarsıntısını gövdeye daha çok yansıtıyor 6kg modellere nazaran.

Size tavsiyem Profilo CM0800BTR alın. Bosch'un fabrikasında aynı parçalarla imal ediliyor. Reklama girmesin ama beyazesyam sitesinde 560TL olmuş. Bence kaçmaz. Geçen yaz amcamlara 615TL civarına aldırmıştım çok memnunlar. 800 devir, 6kg ve A plus.

adresi : izmirde 1365 sok no 3 /21 cankaya benim yetiştirdigim ilk ustalardan dır.

Öncelikle değerli yorum ve görüşleriniz için hepinize çok teşekkürler.
Arıza beyindenmiş.
Saolsun İsmail Usta var Bursa Altıparmak'ta.
Halletti makinem çalışıyor şu anda.
Lastiği yırtılmış ufak bir delik var.
Arkadaşlar geldi kontrol etmeye İsmail Usta göndermiş.Electrolüx servisinden arkadaşlar.
Körüğü götürelim bulalım 1-2 güne kadar getirip takarız dediler.
Ben de onlara lastiği ters çevirip takmalarını söyledim.
Şu anda öyle kullanıyorum.Tek dezavantajı kapağın önünde biraz su birikti.
Bu modele uygun körüğü nereden bulabilirim bir fikriniz var mı acaba?
Ya da böyle çalışmasında bir sorun olur mu?
O kadarcık suyu da artık kapağı açtığında temizler kurularız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
körük lastigi gerekiyorsa size yollaya bilirim kargo ile 1 günde elinde

Merhaba arkadaslar AEG LAVAMAT 2120 Çam mak E90 hatası veriyor ana kartta cip dirençlerin biri yanmıs degiştirdim taktım yine hata veriyor kapı kilidi ve acma kapama butonu lambası dısında ledler yanmıyor . yardımınızı bekliyorum

Aeg elektrolüx servis manuel adlı linki indirin içinde yetkili servislerin bile bilmediklerinin cevabı var.teknik biri iseniz kolay ama konuya uzaksanız bu makinayı ! SAKIN ! kendiniz yapmaya kalkmayın.

Ali ustam AEG LAVAMAT 2120 Çam mak E90 hatası veriyor .. kart üzerin de ve kablolar üzerinde kontrol yaptım . cihaza yeniden configorasyon yaptım bu asamaları tekrar tekrar gözden gecirdim hafızaya aldım ledler sırayla yanıyor birkaç dakika bekledim ac kapa yaptım yine e90 hata verdi . yalnız teshiste birinci ledden 9 cu led e kadar camasır tusuna basınca e90 yazıyor . yardımınızı bekliyorum sagılar

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri