C# ve Modbus (Delta Plc)

osmancns

Üye
hocalarım c# arayüzü ile bilgisayar ve plc haberleştirmesini gerçekleştirme konusunda çok fazla bilgi eksikliği var lütfen bu konuda elinde çalışan sade bir projesi veya dökumanı olan paylaşabilirmi ?

teşekkürler...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba,

DMT Library v2.2 olarak mevcuttur.
İçerisinde C# için örnek uygulama ve kendi kütüphane dosyası (DLL) mevcuttur.

Genel olarak bahsetmek gerekirse Modbus'ın ASCII/RTU seri haberleşme veri paketi ile
Modbus TCP ethernet veri paketi benzeşse bile yinede birbirinden farklıdır.
Dolayısıyla ASCII/RTU veri paketini ethernet üzerinden gönderdiğinizde bu Modbus TCP olmaz.

Modbus detaylı bilgi için.
The Modbus Organization

İyi çalışmalar.

Merhaba,

DMT Library v2.2 olarak mevcuttur.
İçerisinde C# için örnek uygulama ve kendi kütüphane dosyası (DLL) mevcuttur.

Genel olarak bahsetmek gerekirse Modbus'ın ASCII/RTU seri haberleşme veri paketi ile
Modbus TCP ethernet veri paketi benzeşse bile yinede birbirinden farklıdır.
Dolayısıyla ASCII/RTU veri paketini ethernet üzerinden gönderdiğinizde bu Modbus TCP olmaz.

Modbus detaylı bilgi için.
The Modbus Organization

İyi çalışmalar.
hocam teşekkürler. Bu dll dosyası ile veri gönderebiliyorum ancak paketi dll kütüphaneye bağlı kalmadan kendi kodlarımla göndermek istiyorum bu TCP veri pakedi ile ilgili bir bilginiz varmı peki ?

1. Programming Modbus TCP/IP with .Net (C#/VB.Net):

2. Programming Modbus RTU with .Net (C#/VB.Net):

C# ile delta plc ile haberlesen oldu mu bnde bu ara haberleşmek istiyorum ancak sağlık bir veri bulamadım yardımcı olabilir misiniz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,998
Son üye
Muharrem_Arslan

Yeni konular

Geri