C++ fonksiyon programı

Kod:
ortalama=(7000+6000+6500+6000+10000+5000+2000)/7;
for(h=0 ; h<n ; h++)
{
             if(maaslar[h]>enyuksek)
        {
                enyuksek=maaslar[h];

}
                  if(maaslar[h]<endusuk)
          {

endusuk=maaslar[h];
        }

if(a[h].maasi<ortalama)
         {

cout<<"Prtalamanın altında maaş: "<<a[h].ad<<endl;}

}

cout<<"Ortalama Maaş: "<<ortalama<<endl;
    cout<<"En Yüksek Maaş: "<<enyuksek<<endl;
    cout<<"En düşük maaş: "<<endusuk<<endl;
system ("pause");
return 0;
}

for ile döngü kurmalısınız.

Kod:
ortalama=(7000+6000+6500+6000+10000+5000+2000)/7;
for(h=0 ; h<n ; h++)
{
             if(maaslar[h]>enyuksek)
        {
                enyuksek=maaslar[h];

}
                  if(maaslar[h]<endusuk)
          {

endusuk=maaslar[h];
        }

cout<<"Ortalama Maaş: "<<ortalama<<endl;
    cout<<"En Yüksek Maaş: "<<enyuksek<<endl;
    cout<<"En düşük maaş: "<<endusuk<<endl;

for(h=0 ; h<n ; h++)
{
                if(a[h].maasi<ortalama)
         {

cout<<"Prtalamanın altında maaş: "<<a[h].ad<<endl;}

}
           }
system ("pause");
return 0;
}
her yeni bir şey tanımlayacağım zaman for döngüsü mü açmam lazım?

Döngülerin mantığını inceleyin. Açıkcası algoritma konusunda yetersizsiniz. Bence öncelikle temel algoritma ile ilgili eksiğinizi tamamlayın. Programlama dili bir şekilde öğrenilir. Ancak sorduğunuz sorulardan ve yazdığınız kodlardan bu konuda çok ciddi eksiğiniz olduğu görülüyor. Okuduğunuz bölümü bilmiyorum. ama yazılım ile ilgili bir bölüm okuyorsanız temeliniz çok yetersiz. İleride daha ciddi sorunlara neden olmadan bu eksiğinizi tamamlamanızı tavsiye ederim.

Döngülerin mantığını inceleyin. Açıkcası algoritma konusunda yetersizsiniz. Bence öncelikle temel algoritma ile ilgili eksiğinizi tamamlayın. Programlama dili bir şekilde öğrenilir. Ancak sorduğunuz sorulardan ve yazdığınız kodlardan bu konuda çok ciddi eksiğiniz olduğu görülüyor. Okuduğunuz bölümü bilmiyorum. ama yazılım ile ilgili bir bölüm okuyorsanız temeliniz çok yetersiz. İleride daha ciddi sorunlara neden olmadan bu eksiğinizi tamamlamanızı tavsiye ederim.
Makine mühendisliği okuyorum .Yazılımla ilgili ilerlemeyi düşünmediğim için çalımadım açıkcası ancak ödev verildiği için uğraşıyorum.Yardımlarınız için çok teşşekkür ederim.

Makine mühendisliği okuyorum .Yazılımla ilgili ilerlemeyi düşünmediğim için çalımadım açıkcası ancak ödev verildiği için uğraşıyorum.Yardımlarınız için çok teşşekkür ederim.
Kardeş, yanlış düşünüyorsunuz. Yazılım 3. ve 4. sınıfta işinize yarıyacaktır. Daha sayısal analiz, makine teorisi ve otomatik kontrol dersleri vardır. Bunlarda genelde yazılım kullanılır. Algoritma mantığını almaya çalışın.

Kardeş, yanlış düşünüyorsunuz. Yazılım 3. ve 4. sınıfta işinize yarıyacaktır. Daha sayısal analiz, makine teorisi ve otomatik kontrol dersleri vardır. Bunlarda genelde yazılım kullanılır. Algoritma mantığını almaya çalışın.
Haklısınız, 1. sınıfım üzerinde çalışacağım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri