C++ da arayuz

suleyman

Üye
slm arkadaslar ben c++ da yazdıgım bir programa arayuz hazırlamak istiyorum yani görselik katmak istiyorum hep siyah ekran cıkıyo. bunu için ne yapmalıyım ve kaynak verbilirmisin. Şimdiden tesekkurler.

Herkese iyi calışmalar.

Arkadaşım visual c++ veya borland c++ derleyicilerinden birini kullanman gerekiyor.
O derleyiciler ile görsel programlar hazırlayabilirsin.
Anladığım kadarı ile sen konsolda çalışıyorsun.Google da arat ;)

öncelikle herkeze merhaba;

bende dev-c++ ı kullanıyorum benim nasıl görsellik katmam gerekir yaptığım programlara.

şimdikten yardımcı olanlara teşekür ettim. ;)

cemolokko ' Alıntı:
öncelikle herkeze merhaba;

bende dev-c++ ı kullanıyorum benim nasıl görsellik katmam gerekir yaptığım programlara.

şimdikten yardımcı olanlara teşekür ettim. ;)

arkadaşım devc++ da görsellik katamassın bildiğim kadarıyla arkadaşın dediği gibi visual c++ la yapman lazım programını.onu öğren.

visual studio da kodlarını yazman gerek .. visual studio üzerinden MFC arayüz özelliğini kullanabilirsin biraz nette araştırma yap işe yarar anlatımlar bulabilirsin.

ya cok basit gelicek ama :D system("color 5a") yazarsan basına renk gelio :D 5a yı değiştirebilirsin :)

arkadaşlar visual c++ da apı fonxları kullanarak otomatik destek sağlıyor
arayüz isteniyorsa API fonxları kullanılarak pencere oluşturulur ve elemanlar eklenir
yoxa consolda bişiler yapılamaz

Sevgili PIC_ahcu,

fonxlar derken sanırım fonksiyonlar demek istediğinizi düşünüyorum zira alt tarafta da yoxa = yoksa anlamında kullandığını varsayarak bu çözüme ulaştım.
Mutlaka İngilizce , Latince'den bize intikal (gelen) eden kelimeleri kullanacağız ama tadında...
Tadında kullanmazsak cevap alamayabiliriz ben de cevap olarak;
Vüzyil Si pılas pılas ta APİ leri kullanarak ya da Fôrm kullanarak da vüzyıllığı sağlanabilir.

demem lazım ki bu kuşsal bir dil olur.

O zaman herkes kendine ait bir dil ile konuşmaya yazmaya başlar ki anlaşmamız zor olur.

Bende sana visual studio ortamını denemeni tavsie edicem yukarıda arkadaşlardan birisi de tavsiye etmiş.Kullanmaya başla pişman olmıyacağına garanti verebilirim...

<<<* (Selamun Aleykum)*>>> Gorsellik katmak istiyorsan arkadaşların dedigi gibi visualC kullanabilirsin veyahut matlab biliyorsan yazmıs oldugun programı matlaba aktararak matlab GUİ ylede gorsellik katabilirsin
yada bir fikir olarak C nin #grafik.h kutuphanesinide kullanabilirsin fakat DevC derleyicisi
kullanıyorsan bu kutuphane mevcut degil kutuphane eklemen lazım bubun yerine eski
bir derleyici olan TurboC yide kullanabilirsin kolay gelsin...

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri