Buzdolabi ve camasir makinesi kablolari

cinar-77

Üye
Merhaba herkese.
Bir sorunum var, yardimci olup fikir verebilirseniz memnun olurum. Yeni bir eve tasindim, once oturdugum yerde buzdolabi ve camasir makinesinin fislerini kesip elektrige direkt kabloyla baglamislardi. Tabi simdi yeni eve gecince fisleri olmadigi icin prize takamiyorum. Arcelik servise sordum, tum kablo degisimi ikisi icin 300 tl diyor. Esim de elektrikcinin gelip bos kablolarin uçaklarına fis takmasini , ek olmasini guvenli bulmuyor. Tum kabloyu degistirelim diyor, sizce ne yapmaliyim? Orijinal servis yerine disarida uygun kablo bulabilir miyim? Guvenli olur mu sizce?
Simdiden cok tesekkur ederim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kablo prize yetecek kadar uzunsa kablonun ucuna topraklı erkek fiş alıp taktırmanızda hiçbir sakınca yoktur. Kabloda ek yapılırsa bencede iyi olmaz.

Merhaba herkese.
Bir sorunum var, yardimci olup fikir verebilirseniz memnun olurum. Yeni bir eve tasindim, once oturdugum yerde buzdolabi ve camasir makinesinin fislerini kesip elektrige direkt kabloyla baglamislardi. Tabi simdi yeni eve gecince fisleri olmadigi icin prize takamiyorum. Arcelik servise sordum, tum kablo degisimi ikisi icin 300 tl diyor. Esim de elektrikcinin gelip bos kablolarin uçaklarına fis takmasini , ek olmasini guvenli bulmuyor. Tum kabloyu degistirelim diyor, sizce ne yapmaliyim? Orijinal servis yerine disarida uygun kablo bulabilir miyim? Guvenli olur mu sizce?
Simdiden cok tesekkur ederim
Adam soyma resmen kablonun ucuna erkek fiş takın yeterli.

..makinaların kablosu kısa olsa bile uçlarına fiş takılır ve prizden uzatma kablosu çekilir..fişler bu uzatma kablosuna takılır..

Selam..
Herkes servise para verilmesini istemiyor :D
2 metre kablo için 300 nedir yaa. (Olancası arka kapak dahil ortalama 10 vida söküp takacaksın)
Tabiri caizse "milleti acaip şaapıyorlar" :mad:
Bence arkadaşların açıklamalarına güvenebilirsin.
İyi çalışmalar..

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri