Buzdolabı motorundan gelen aşırı ses

cihanpolat

Üye
Merhaba,
Buzdolabının motorundan
videodaki şekilde aşırı ses gelmeye başladı.
Daha önce hiç böyle bir ses duymamıştım. Sessiz sessiz çalışıyordu.
Evin bir ucundan diğer ucuna gelecek kadar şiddetli ses.
Sesin motordan geldiğini tahmin ediyorum yani ses ordan çıkıyor.
Sebep ne olabilir acaba yardımcı olabilir misiniz.
Daha büyük problemlere yol açmadan.

diğer konuyada aynı problemi yazmışsınız ama bu sesin vibrasyonla takozlarla alakası yok.motor arızası bu.motoru ses çıkarırken elinizle tutun ses azalıyorsa lastik takozlardan olabilir diyecem ama onlar hiç bu kadar ses çıkmasına sebep olmaz.

ayrıca bu motorlar 3 vidalıdır.ön sol tarafta vida yoktur.

Anladım çok sağolun.
İlk başlarda bastırınca ses azalıyordu ama sağa sola hiç oynamıyordu, boşluk yoktu yani.
Herhangi bir şeye temas ediyor muydu onu kontrol etmedim, oynamadım herhangi bir yeri ile daha büyük bir sıkıntı çıkmasın diye.
Ne yapmamı tavsiye edersiniz? Eğer arıza dediğiniz gibi motorda ise tamir olabilecek bir şey midir, yoksa çöp mü?

motordan geliyor gibi, genede motor çalışırken bağlı ekipmanları kontrol edin, bir yerde gevşeklik olabilir, örneğin benim buzdolabında da rahatsız edici bir ses geliyordu sorunu ta dolabın altındaki su haznesinin gevşek olmasından kaynaklı olduğunu buldum, bu tür şeyler ev ortamında malesef çok rahatsız edici şeylerdir

Motor için önerebileceğiniz bir marka var mı acaba?
Sessiz ve uzun ömürlü.

Yok bu ustalık isteyen bir iş kaynağı var gazı var.
Bir usta ile görüştüm isterseniz siz alın ben takayım filan dedi de.
Bende orjinal olsun gibisinden buzdolabından çıkacak olan motordan tak deyince ona garanti veremiyorum dedi Türkiye Elektrik üretim olan motor için. Zaten oda iyi bir motor değil dedi.
Neden öyle dedi onuda pek anlayamadım.

Jiaxipera kompresör nasıldır bilgisi olan var mı?
Türkiye elektrik MTS 200 dü önceki.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,872
Kullanıcılar
449,466
Son üye
Only Black

Yeni konular

Geri