Arçelik buzdolabından gelen ses!

cihanpolat

Üye
Merhaba,
Arçelik marka buzdolabımdan son günlerde artarak devam eden sesler gelmeye başladı.
Sesin motordan geldiğini düşünerek arkadaki sacı söktüğümde motorun sağ tarafta olan sabitleme ayağını gevşek olduğunu gördüm ve sıkmak istediğimde ise sıkılmadığını gördüm. Motorun sol sabitleme ayaklarının üzerinde de sıkıştırma vidalarını göremedim.
Bu normal midir ayrıca ses bu sebeple geliyor olabilir mi?
Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• IMG_20190411_232306.jpg
    IMG_20190411_232306.jpg
    321.2 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_20190411_232319.jpg
    IMG_20190411_232319.jpg
    389.4 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_20190411_232326.jpg
    IMG_20190411_232326.jpg
    285.1 KB · Görüntüleme: 29
Merhaba,
Arçelik marka buzdolabımdan son günlerde artarak devam eden sesler gelmeye başladı.
Sesin motordan geldiğini düşünerek arkadaki sacı söktüğümde motorun sağ tarafta olan sabitleme ayağını gevşek olduğunu gördüm ve sıkmak istediğimde ise sıkılmadığını gördüm. Motorun sol sabitleme ayaklarının üzerinde de sıkıştırma vidalarını göremedim.
Bu normal midir ayrıca ses bu sebeple geliyor olabilir mi?
Teşekkürler.

Vibrasyon takozları özelliğini yitirmiş, birsürü çatlak var. Vidaların tam sıkılması gerekir.
Kompresör motoru terazisinde değilse de tıkırtı şeklinde ses yapar.

Teşekkür ederim.
Peki sol tarafta vida olmaması normal mi takoz var fakat üzerinde vida yok, sol arkadakini ise göremedim.
Ayrıca motoru sağa sola oynatmak istediğimde hiç oynamıyordu.

Teşekkür ederim.
Peki sol tarafta vida olmaması normal mi takoz var fakat üzerinde vida yok, sol arkadakini ise göremedim.
Ayrıca motoru sağa sola oynatmak istediğimde hiç oynamıyordu.

4 takozda da civata+somun+pul olması gerek.

Anladım.
Bu işlemleri motoru yerinden sökmeden kendimizin yapabilir miyiz acaba var mı pratik bir yolu?
Yoksa hiç uğraşmayıp servis mi çağıralım.
Teşekkürler.

Anladım.
Bu işlemleri motoru yerinden sökmeden kendimizin yapabilir miyiz acaba var mı pratik bir yolu?
Yoksa hiç uğraşmayıp servis mi çağıralım.
Teşekkürler.
Yetkili servis malzeme ve işçlik ücreti yüksektir. İyi bir özel servis çagırmaniz daha makul olur sesin motor arızasından kaynaklanıp kaynaklanmadığınıda söyler.

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,804
Son üye
Ali001992

Yeni konular

Geri