Busbar Sistemleri Hakkında...

arkadaslar merhaba.
158 tane sarj istasyonlu bir otoparki tasarliyorum. busbar sistemi kullanarak sarj cihazlarinin gücünü saglayacagim ancak sistemi tam olarak bilmiyorum. emo dökümanlarini inceledim, bi kac kaynak okudum ama uygulamasi yinede farkli olacagi icin sorularimi yazayim dedim.
1. busbar sistemini tavana monte edip iletim saglayarak cikis kutularini kac metrede 1 kurabilirim ?
projemde 2 ana yol var busbarlar icin ikisindede yaklasik 75 sarj istasyonu var. her 2 istasyona 1adet cikis gelecek sekilde bir tasarim yapmayi düsünüyorum. ama cikis kutularinin arasinda ne kadar mesafe olmali tam olarak bilmiyorum. tavana monte etme sansim varsa kac metrede bir montaj edersek tasir ? bilgi verebilirseniz sevinirim.
2. gerilim düsümü hesabi yaparken sistem iyice karisiyor. tam olarak nereden baslayacagim gerilim düsümüne bilmiyorum. EAE nin exel tablosu cok güzel ama en sondaki sarj aletinden mi baslayacagim yoksa ilk yerden mi ve dallanma oldukca hesabi nasil yapacagim yine bir bilgim yok. yardimci olabilirseniz cok sevinirim.
iyi aksamlar dilerim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
:D evet. almancada hochstromschiene olarak geciyor.
Busbar dedigin resim koydum omu oluyo. Burdaki gordugun sarj kotularini ben bagladim
https://www.ad.nl/auto/250-elektrische-autos-tegelijk-opladen-utrecht-krijgt-de-grootste-slimme-laadgarage-ter-wereld-br~ad381c4e/?referrer=https://www.google.nl/

buda linki en son hasta olana kadar calistigim proje
evet almancada hochstromschiene olarak geciyor :)

Bu cok buyuk bir proje ilk defa kuruldu. Ama cok buyuk sorunlar vardi tek tek hallettim ama bende bittim.
Birde o sistemlere bayiliyorum cok kullanisli elektrik icin bulunan en iyi sistemlerden biri.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri