Burada yanlıslık varmı wplsoft

tsk shox bir sey daha ogrenmis oldum bu benim icin cok iyi oldu
burada stobu plc programında degişik yapmıs
bu arkadasda boyle yapmıs
burada farklı uygulama yapmıslar

Son düzenleme:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
ilk videoda gayet güzel bir açıklama yapmış. kapalı kontak olduğu için diyor ve dikkat ederseniz programda açık kontak kullanmasına rağmen sistem çalışmasını normal şekilde yapıyor.
Bu işlemleri normal kumanda mantığında düşündüğünüz için kafanızı karıştırıyor ama plc kumanda mantığına dayalı ama yazılımla kurulduğu için normal kumanda mantığının dışında düşünmeyide bilmelisiniz. . en güzeli gerçek plc ve butonlarla görmeniz.

vallahi benimde kafam karıstı zikomo simdi
shox acıklamıs sevgili shox bi onceki yazıda stop botunu gercek koyun demistiniz adam burada acık koymus calısıyor birde aynı kisi farklı yapmıs ,
baska bir uygulamada demek gidecek cok yol var daha

en iyisi gerçek plc ve butonlarla denemeniz olacak.

deniyecem bunu ama mantıkgını cözmeye calısıyom kaynak varmı bununla alakalı

Bununla ilgili en iyi döküman sizin gerçek plc ve butonlarla denemeniz olacaktır.
Üstteki verdiğiniz videoda herşey açık olarak anlatılmış. Bu durumu normal kumanda mantığıyla düşünmeyin.

Sayısal işlemler yani binary(2lik),octal(8lik),decimal(10luk),hexadecimal(16lık) sayı türleri matematiksel işlem olduğu için sadece plc olarak değil tüm dünyada standarttır. Değişkenlik gösteren şey markadan markaya kullanılan komutlar gibi firmnın kendi müdahale edebildiği şeylerdir.Örneğin bazı plc modellerinde direk bit olarak gösterilebilirken bazı modellerde ise byte alanı olarak yazıp bit göstermek içinde nokta(.) işareti ile ayırıp o word alanının kaçıncı biti olduğu şeklinde gösterilir.
Aşağıdaki linkte bu alanların ne olduğu hakkında güzel bir yazı hazırlanmış incelemenizi tavsiye ederim.
LİNK= https://otomasyonadair.com/2016/07/28/bit-bayt-byte-ve-word-kavramlari/

Delta için aşağıdaki dökümanı incelerseniz size çok faydası olacaktır hatta diğer markalarıda kullanabilmenizi sağlayacak bilgiyi içermektedir.

Ekli dosyalar

• Delta PLC Detaylı Komut Anlatımı.pdf
    8.4 MB · Görüntüleme: 4
shox gercek plc de denedim senin dedigin gibi oldu yerini bilsem inanki elinden su içmek iöin gelirdim cok tsk

Estağfurullah abi ne demek. Yardımcı olduysak ne mutlu bize.

Forum istatistikleri

Konular
128,317
Kullanıcılar
450,152
Son üye
bayekofsiwa

Yeni konular

Geri