Bunu hangi picle yapmıslar ?

mesenkar

Üye
Selamın aleykum arkadaslar bi kac haftadır işten gozumu acamıyorum gorundu kactı gibi oldu ama bugun internette dolasırken bunu gordum hangi picle yapmıs olabilirler bu asagıdaki tabelayı bu ne renk bu ne ahenk

insaatlar basladı yine sezon acıldı artık tepin dur :eek:

rgb pixel led deneme - YouTube :confused:

Son düzenleme:
Her bir harf için 16f877 kullanarak ancak yaparsın...

merhabalar videoda yazdığı gibi rgb pixel led kullanılarak yapılıyor.Ledler birbirine kaskat olarak bağlantılı dmx512 mantığında çalışıyor.İnternette biraz araştırırsan çeşitli uygulamalara rastlayabilirsin.Çok değişik ve güzel efektler oluşturulabiliyor.Bilgisayar arayüz programı var direkt olarak online yada sd karta animasyonu kaydederek çalıştırabilirsiniz.Oldukça basit bağlantı ve kurulumu vardır bu kadar büyütülecek bir konu değil.Bu konuda sorularınız olursa yardımcı olabilirim elimden geldiğince

hacam varsa ledlerin baglantı semasını ekleybilirmisiniz yada nerden bulabilirim

Yukarıda söylendiği piksel led, ledlerin herbiri farklı adres ile çalışıyor... Bağlantıda spesifik bi hadise yok, data ve clock kontrol cihazından tüm ledlere paralel olarak gidiyor...

yada nerden bulabilirim
Mesaj atarsan yardım ederim..

ID322_MED.jpg

dexxen hocam data ve clock hattı ledlere paralel giriyor demek pek doğru olmaz yığın şeklinde birbirine kaskat bağlı ilk gönderdiğin data 1. lede daha sonra bir clock puls alttığında otomatikman 2. lede geçer ve yeni gönderdiğin data 1. ledde görünür ve bu şekilde shift register mantığında çalışıyor.bu tarz ledlerde id,adres vs tarzı şeyler mevcut değil ancak kontrol ünitelerinde id durumu mevcuttur.master slave ilişkisinde kullanırken bu durum işe yarıyor.

Burada marifer PIC te değil, marifer shift register entegresinde. Videoda ledlerin durumu sağ sola kayıyo. Buna örnek bir videoda ben ikliyeyim bir karşılaştırma yapın.

[video=youtube;rJo88Vjm96s]http://www.youtube.com/watch?v=rJo88Vjm96s&feature=related[/video]

74LS164 datasheet pdf datenblatt - ON Semiconductor - LOW POWER SCHOTTKY ::: ALLDATASHEET :::
Buradaki entegrereden bolca ard arda bağlayarak ver üç renk için üçlü gruplar halinde bağlarsın. Burada üç rengi karıştırarak belirli renkleri yaparsın. Eğer isterseniz ücret karşılığında izmirde tabelaların yapımında yardımcı olurum.

[video=youtube;BqcGgACzCrI]http://www.youtube.com/watch?v=BqcGgACzCrI[/video]

şekildeki videoda daha güzel ayrıntılı görebilirsiniz

cevaplarınız için tesekkur ederim arkadaslar cok saolun

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular