Bulaşık makinesi karta giren sokete kontrol kalemi soktum. Şalter attı. :D

yaygaranet

Üye
Evet değerli dostlar, en net ve kesin bilgiyi buradan alabileceğimi düşündüğüm için yapmış olduğum cahilliği yazma gereği duydum. :)
Şimdi bulaşık makinesi prize taktığımda sanki hiç elektriğe takmamışım gibi tepkisizdi. Düşündüm taşındım bunu adım adım kontrol edeyim dedim. Şebeke kablosunu kontrol ettim sorunsuz elektrik geliyordu. Tabi tek aletim kontrol kalemi. Sonra ön kapağı söktüm ve karta giren soketleri çıkardım. Soketin içerisine kontrol kalemini daldırınca pat dedi ve şalter attı. Benim şimdi değerli dostlar komple kablo seti değiştirmem mi gerekli. Yoksa kart alıp direkt takayım mı. Çünkü karta kadar elektrik geliyor. test ile sabit :D.
Neden diyecekseniz. Mesela dün çalışmayan bulaşık makinesi bu gün çalıştı. Açma kapama dokunmatik ve sorunsuz çalışıyor. Sonra makine kendiliğinden yine çalışmaz hale geldi. Bende böyle bir çılgınlık yaptım. Cahillikte diyebilirsiniz. Bakalım kim beni kınayacak, gülecek eğlenecek. Herşey serbest :D

Cevap için teşekkürler :D yalnız kablo seti yandı mı yanmadı mı onu bi öğrenebilirsem ona göre hareket edeceğim. :D

Cevap için teşekkürler :D yalnız kablo seti yandı mı yanmadı mı onu bi öğrenebilirsem ona göre hareket edeceğim. :D
bak güzel insan, elinde sadece bir kontrol kalemi varken: sen nereyi nasıl ölçeceksin ve neyin sağlam olduğunu bileceksin? seni ilahlar korumuş farkında değilsin. bak @bolubeyi hem mühendistir hem de değerli bir öğretmen ve sen öğretmenin lafını dinle verdiği dersi yap. yani yetkili yada yetkisiz bir servis çağır.

Tamam öyle yapacağım ama kablo setini yaktıysam masraflar fazla olacak. :) zaten tamirata bulaşmayı düşünmüyorum an itibari ile vazgeçtim. sadece ona zarar verdim mi vermedim mi onu öğrenmek istemiştim.

Tamam öyle yapacağım ama kablo setini yaktıysam masraflar fazla olacak. :) zaten tamirata bulaşmayı düşünmüyorum an itibari ile vazgeçtim. sadece ona zarar verdim mi vermedim mi onu öğrenmek istemiştim.
bak güzel insan elektrik şakaya gelmez, ölçmeden bilemeyiz. bizler buradan senin gördüğünü görmüyoruz. şimdi ben bozuk desem gelen usta sağlam dese yalancı çıkarım. sağlam desem gelen usta ölçü bozuk dedi. yine yalancıyım. nasıl doğrucu olacağımı sen bana anlat. ölçmeden bilemeyiz.

Peki ağabey, dediğin gibi olsun servis gelsin bakalım. Günahlarımın bedelini ödeyeyim bende kurtulayım. :)

Peki ağabey, dediğin gibi olsun servis gelsin bakalım. Günahlarımın bedelini ödeyeyim bende kurtulayım. :)
ben zamanında yaptığım akılsızlıkların cezasını ayaklarıma çok çektirdim. artık ayaklarım yorulmuyor. yaratıcının bana verdiği yeteneklerimi kullanıyorum; vermedikleri için de verdiği kişilere gidiyorum. unutma " yaratan kullanılmasını istemediği yetenekleri insanlara vermez"

Evet değerli dostlar, en net ve kesin bilgiyi buradan alabileceğimi düşündüğüm için yapmış olduğum cahilliği yazma gereği duydum. :)
Şimdi bulaşık makinesi prize taktığımda sanki hiç elektriğe takmamışım gibi tepkisizdi. Düşündüm taşındım bunu adım adım kontrol edeyim dedim. Şebeke kablosunu kontrol ettim sorunsuz elektrik geliyordu. Tabi tek aletim kontrol kalemi. Sonra ön kapağı söktüm ve karta giren soketleri çıkardım. Soketin içerisine kontrol kalemini daldırınca pat dedi ve şalter attı. Benim şimdi değerli dostlar komple kablo seti değiştirmem mi gerekli. Yoksa kart alıp direkt takayım mı. Çünkü karta kadar elektrik geliyor. test ile sabit :D.
Neden diyecekseniz. Mesela dün çalışmayan bulaşık makinesi bu gün çalıştı. Açma kapama dokunmatik ve sorunsuz çalışıyor. Sonra makine kendiliğinden yine çalışmaz hale geldi. Bende böyle bir çılgınlık yaptım. Cahillikte diyebilirsiniz. Bakalım kim beni kınayacak, gülecek eğlenecek. Herşey serbest :D
Bu memlekette yaptığı kabahati kabul ederek mazaret döşenmeyen gördüğüm nadir insanlardansınız. Hemen dna örneğiniz alınarak yeni nesillere yuklenmeli upload olarak.

Kablo seti değişen makine hiç görmedim. Kartınızda arıza var muhtemelen.

Bak kardeş makineyi yapanlar şerefsiz namussuz adamlar. Fazla riske alma gözünü seveyim. Gülme işte. Ölme ha...

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri