Buderus kombi vanasi gürültülü çalişiyor

Havabasıncı ölçmek için barometre kullanırsın araba lastiklerinde olduğu gibi sibobu var.Sibob kapağını aç sonra barometreyi siboba bastır.normal kombilerde 1 bar basınç olacak sizinkinde bilemem ama o da sanırım 1 bar olmalı
hmmm bi gosterge yok yani. su basinci gostergesi gibi. cok ilginc.

bu arada kombiyi alali 3 ay oldu. Takildigi gunden beri boyle. membran tanki kapagi sökünce mi görebiliriz?

Bütün cihazlarda genelde bulunur. Bulunmayan cihaz görmedim. Görmek için cihazın kapağını açmak gerekebilir. Genellikle kırmızı renkte yuvarlak şekildedir.

Servisin bu basıncı ilk çalıştırmada ölçmüş olması gerekli ancak her servis bunu ölçermi bunu bilmiyorum bazen işi hızlandırmak için ölçümleme yapmayabiliyorlar.

Kombinizin modelini yazmamışsınız ancak buderusla ilgili şu resmi buldum. Genelde en arkada konumlandırılır. Resimde gördüğünüz kırmızı renkli parçadır.

buderus_logamax_u6h_enl_enl.jpg

Bu resimde de solda gördüğünüz kırmızı dik parca genleşme tankıdır. Bunların aşağıda gördüğünüz resimde tankın sağ üstteki ince uç hava basma portudur. Basınç buradan kontrol edilir. Sizin cihazada detaylı bakarsanız ( kapağı açmanız gerekebilir ) göreceğinizi düşünüyorum.

Logamax_plus_GB62_gorsel_2_d21bd.png

Biz, genlesme tanki uzerindeki manometreyi takip edip,3.5 bar civarinda olmasini sagliyoruz. Tesisat vanasi acik durumda iken..

Buda bir yöntemdir.

Tesisat basıncının üzerine çıkmak membranın hava ile dolmasını sağlar. Ancak membranlı tanka gerekenden fazla hava basılmasıda hava yokmuş gibi davranmasına neden olur. Çünkü membrane esnemeyeceği için tesisat basıncınındaki değişimleri üzerine alamayacak bu nedenle tesisat basıncı sıcak ve soğuk durumunda fazla değişkenlik gösterecektir.

Benim bahsettigim genlesme tanki; kombi disinda, geri donus kollektorune bagli, yaklasik 1 m.capinda, 175 cm.yuksekligindedir.
14 dairelik binanin kazsn dairesinde, 3 kombi bulunmakta.
Arkadsin konusu, belki mustakil dairedir. Tam bilgi vermemiş.

Bütün cihazlarda genelde bulunur. Bulunmayan cihaz görmedim. Görmek için cihazın kapağını açmak gerekebilir. Genellikle kırmızı renkte yuvarlak şekildedir.

Servisin bu basıncı ilk çalıştırmada ölçmüş olması gerekli ancak her servis bunu ölçermi bunu bilmiyorum bazen işi hızlandırmak için ölçümleme yapmayabiliyorlar.

Kombinizin modelini yazmamışsınız ancak buderusla ilgili şu resmi buldum. Genelde en arkada konumlandırılır. Resimde gördüğünüz kırmızı renkli parçadır.

Bu resimde de solda gördüğünüz kırmızı dik parca genleşme tankıdır. Bunların aşağıda gördüğünüz resimde tankın sağ üstteki ince uç hava basma portudur. Basınç buradan kontrol edilir. Sizin cihazada detaylı bakarsanız ( kapağı açmanız gerekebilir ) göreceğinizi düşünüyorum.
wawwwww harika bilgiler..yarin servis gelecek. bu tanka da baktirayim. cok tesekkur ederim: ))))

Benim bahsettigim genlesme tanki; kombi disinda, geri donus kollektorune bagli, yaklasik 1 m.capinda, 175 cm.yuksekligindedir.
14 dairelik binanin kazsn dairesinde, 3 kombi bulunmakta.
Arkadsin konusu, belki mustakil dairedir. Tam bilgi vermemiş.
boyle bi tank yok sanirim bizde. evt kat kaloriferi.