buderus kombi logamax u 004-24k arıza

soneman

Üye
buderus kombi logamax u004-24k ilk calışmada arıza veriyor uzun süre fan sesi arkasından elektrik arıza lambasını kırmızı lamba yanık kalıyor
kombi panelini söküp sağına soluna vurunca tornavida sapıyla normale dönüyor
basit bir arızamı başına gelen tavsiyesi olan varmıdır

Ekli dosyalar

• 540x405_kociol-gazowy-buderus-logamax-uk-50976917.jpg
    540x405_kociol-gazowy-buderus-logamax-uk-50976917.jpg
    30.1 KB · Görüntüleme: 35
  • indir.jpg
    indir.jpg
    4.4 KB · Görüntüleme: 37
Fan calistigina gore kart saglam gibi duruyor. Ilk basta kombinin metal kapagini sokun tabiki elektirgi kestikden sonra daha sonra fani sokun nasil takildigini karistirmamak icin resim cekin . Fanin kanatlarini ic kanatlarini firca ile supurun ve hava tuatabilirseniz daha iyi olur. Daha sonra tekrar yerine gruplayin. Bu islemleri yapamayicaginiza inaniyorsaniz. Iyi bir usta gorusun derimi yanlis bir isde masrafsiz seyleri masrafa cevirebilirsiniz.prostat da dikkat etmek lazim . Prostat fan emisi iyi oldugu zaman kontak kapatir. Nirmalde acik kontaktir. Siz darbe yatiginiz zaman kontak inmis oluyor. O yuzden iyi bir usta gorsun dedim.

Sent from my GT-N7100 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Kartin fan rolesi, fan kirliyse yapar, prosestat takili kalmis yada arizalidir

yılmaz bey teşekkürler
ben yapabilirmiyim bu sorunu bende teknisyenim fakat kombilerden anlamam
tarif edermisiniz yapabileceğim birşey varsa
Fan calistigina gore kart saglam gibi duruyor. Ilk basta kombinin metal kapagini sokun tabiki elektirgi kestikden sonra daha sonra fani sokun nasil takildigini karistirmamak icin resim cekin . Fanin kanatlarini ic kanatlarini firca ile supurun ve hava tuatabilirseniz daha iyi olur. Daha sonra tekrar yerine gruplayin. Bu islemleri yapamayicaginiza inaniyorsaniz. Iyi bir usta gorusun derimi yanlis bir isde masrafsiz seyleri masrafa cevirebilirsiniz.prostat da dikkat etmek lazim . Prostat fan emisi iyi oldugu zaman kontak kapatir. Nirmalde acik kontaktir. Siz darbe yatiginiz zaman kontak inmis oluyor. O yuzden iyi bir usta gorsun dedim.

yazmayı unuttuğum birşey daha var kombide
herzaman yapmasada bazen sıcaak suda calışırken yaz konumundayken peteklerede sıcaK su göndreiyor kombi salak salak sanki kış modunda gibi petekleri ısıtıtıyor
ama bu arızalar ara sıra oluyor
ilk arızayla alakaları varmıdır

yılmaz bey teşekkürler
ben yapabilirmiyim bu sorunu bende teknisyenim fakat kombilerden anlamam
tarif edermisiniz yapabileceğim birşey varsa

yazmayı unuttuğum birşey daha var kombide
herzaman yapmasada bazen sıcaak suda calışırken yaz konumundayken peteklerede sıcaK su göndreiyor kombi salak salak sanki kış modunda gibi petekleri ısıtıtıyor
ama bu arızalar ara sıra oluyor
ilk arızayla alakaları varmıdır
hocam 3 yollu motor kacırıyor.ÜÇyollu değişim ile sonuçlandırılması gerekir

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular