Bu pcde bu sorun normal mi?

svquare

Üye
S.A. Arkadaşlar.
sizden bir ricam olacak. yardım edermisiniz?
tahminen sizin kadar pcden anlamıyorumdur...:eek:

ben bir pc aldım, henüz 1ay olmadı, perfonmans açısından yüksek olsun dedim. özelliklerini biraz yüksek tuttum ama sanırım biryerde sorun var...
Nfs 2yi bile en yüksek çözünürlükte oynayamıyorum, kasıyor.

bu sorun bu pcde normal midir?
yoksa dediğim gibi bir sorun gerçekten var mıdır?
pcnin özellikleri;

INTEL CORE 2 DUO E7400 2.8 GHZ
4GB DDR2
750GB HDD
EKRAN 512MB
(Ram’den tamamladı, 1Gb oldu, Ram dolayısıyla 3.5 oldu-(PALIT ATI HD 2600PRO SUPER 512MB))

eksik birşey varsa söyleyin.

Ben ekran kartının düşük olduğunu düşünüyorum.
Ayrıca fan çok ses çıkarıyor, bu sesi nasıl keserim?

Şimdiden teşekkür ederim.:)

Fandan gelen ses pc acıldıktan bir sure sonra kesiliyor mu? nfs 2 ye gelince ekran kartı 1 gb dıyosun. bn de 512 ram warken rahat bi sekılde oynayabılıyodum.sorun sanırım baska bı yerde

Ekran kartının sürücülerini yükle
İşlemcinin tozunu alarak fan sesini kesebilirsin. Fanında tozunu alacaksın tabi.

(system16) kardeş; bu bahsettiğim ses powerin fanından geliyor. açıldıktan sonra kesilmiyor. açılırkende aynı ses, çalışırkende. ses o kadar fazla gelmiyor. ama çalıştığını belli ettiriyor. benim işyerindeki pc, bahsettiğim pcnin 10da1. ondan benimki kadar ses gelmiyor.
sorun nerde olabilir ki? :confused:

(fluke) kardeş; ekran kartının sürücülerini yükledim. baştan tekrar mı yükleyeyim?
ayrıca pc yi alalı 1 ay olmadı, toz olacağını sanmıyorum.. ama denemekle birşey kaybetmem. deneyeyim.. teşkkr edrm.

Moderatör tarafında düzenlendi:
(system16) kardeş; bu bahsettiğim ses powerin fanından geliyor. açıldıktan sonra kesilmiyor. açılırkende aynı ses, çalışırkende. ses o kadar fazla gelmiyor. ama çalıştığını belli ettiriyor. benim işyerindeki pc, bahsettiğim pcnin 10da1. ondan benimki kadar ses gelmiyor.
sorun nerde olabilir ki? :confused:
iş yerindeki pc nizin kapasitesi,bunun 10 da biri ise,1/10 kadar daha az ısınır ve 1/10 kadar daha küçük fan gerekir,o da 1/ 10 kadaqr daha az ses yapar :)
sürücüler iyi yüklenmemiş olabilir.Ram ınız fazlasıyla yeter.işlemciniz de iyi.ekran kartınız ,bendeki nvidia ge force 8500 gt . bilmiyorum kangimizinki daha iyidir.Bendeki de 512 mb.Ve NFS2 oynarken ben de performansınız çok beğenmedim.Sanırım görüntü kalitesini düşürürseniz,takılma sorunu yaşamazsınız.

kardeş doğrusun, haklısın. ama benim o örneği vermemin nedeni işyerindeki pc nin argo kelimeyle dandik olmasıydı. :eek:

düşündüğün gibi görüntü kalitesini düşürürsem bir sorun olmuyor. ama benim dediğim normalde 512mb, ram yardımıyla 1gb olan ekran kartında böyle bir sorun olması, en azından Nfs2 gibi bir oyunda bile böyle sorun çıkarması normal mi?

1gb ekran kartı ile yüksek görüntü kalitesinde niye sorun çıkarıyor?
arkadaşlar yardım edin lütfen...:(

görüntüden şikateçiysen ekran kartıni değiştirmekte fayda var. öte yandan fanın sesinden şikayetçisin, muhtemelen o fan sesi işlemcininkinden değil power supply'ın fanından geliyor. o sesin kesilmesini istiyorsan da power supplyı değiştirmelisin.

Arkadaşım pcin nfs undercover dahil birçok yeni dönem oyunlarını grafik ayarları sonda olmasada rahat bir şekilde çalıştırmalı. Benim pc ekran kartı hariç sistem bakımından seninkinden daha kötü olmasına rağmen grafikler normalde gayet akıcı çalıştırıyor. Sende oyunun yavaş çalışmasının sebebi anakartının yetmemesi. Genelde herkes anakartın grafik kapasitesine bakar (512, 1gb vb.) ama bundan daha önemli saat hızı vardır. Grafik kartının grafik belleği benimkinin iki katı olmasına rağmen saat hızın benimkinden düşük, bu yüzden benim grafik kartım sistemim kötü olmasına rağmen nfsyi daha akıcı oynatıyor.Sana tavsiyem oyunun grafik ayarlarını düşürmen, çünkü benim kartım seninkinden daha iyi olmasına rağmen ayarları düşürüyorum. Bende senin gibi kartı ilk aldığımda her şeyi sona vurdurup oynayabileceğimi sandım ama farkettimki boşuna hayal kuruyorum. Moralini bozduysam özür dilerim ama oyunun grafiklerini yükseltip oynayamıyacaksın...

o ekran kartının en yüksek çözürnürlükte kasması normal olabilir. Ama bilgisayar genel olarak iyi daha iyi bir ekran kartını kullanmanı tavsiye ederim .

Bu arada bu konuyla ilgisiz ama , sanırım ekran kartı hypermemory . Zaten bilgisayarda yüksek performanslı bir bilgisayar. 500watttan aşağı power kullanmamalısın bence. :D ben çok çektimde güç kaynağından:D

madem bir aylık bir bilgisayar.ses için bence garantiye git. Uğraşma hiç değiştirsinler ses nerden geliyorsa..

(Bu arqada mesaj eskiymiş :D sorunu halletmiştir muhtemelen arkadaşımız:D)

bence, bilgisayrın gücü yetersiz. ATi ekran kartlarının harici beslemeleri oluyor ve güç gereksinimi yüksek oluyor. dediğin oyun nfs2 ben oyunu 64mb intel ekran kartımla oynuyordum kaç sene önce..tabi (nfs undergrand 2 yi kasttemediysen :) )sana taviyem gerçek 400 watt bi kasa veya power supply alman yönünde olabilir. kolay gelsin
birde ana kartının markasını yazarsan daha iiy iyardımcı olabiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri