bu motor tek faz mı 3 faz mı?

sadoazb

Üye
asenkron motorların tek faz mı 3 faz mı olduklarını nasıl anlarız motor üzerindeki etiket aşagıda bu motor tek fazmı 3 faz mı?

teşekkürler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Motorun 3 fazlı olduğu etiketin başında yazıyor.
üçgen 230V / Yıldız 400V demek bu motoru fazlar arası 380V olan şebekede üçgen çalıştıramazsın demek. Yıldız bağlı olarak çalıştırabilirsin bu durumda çekilen akım 2A.

Motor 3 faz sürücü bağlayarak motoru fazlar arası 220v üçgen de çalıştırabilirsin

etikete dikatle bakıldığında sol üst köşede kaç fazla çalıştığı yazıyor

Motorun 3 fazlı olduğu etiketin başında yazıyor.
üçgen 230V / Yıldız 400V demek bu motoru fazlar arası 380V olan şebekede üçgen çalıştıramazsın demek. Yıldız bağlı olarak çalıştırabilirsin bu durumda çekilen akım 2A.

Faz-nötr arası 380 V olan şebekede çalıştıramazsın demek istediniz sanırım.
Arkadaşlar okurken hata yapmışım kusura bakmayın.FullAs haklı.

Faz-nötr arası 380 V olan şebekede çalıştıramazsın demek istediniz sanırım.

Yok Sn alpernbugra aynen yazdığım cümleleri demek istedim.

Yıldız 400V / Üçgen 230V demek 1 faz sargısına düşecek gerilim 230V olmalı demek. Yıldız bağlantıda 400V 2 faz sargısına düşer, 1 faz sargısına kök3'de biri kadar yani 230V düşer.

Siz bu motoru fazlar arası 380V olan şebekeye üçgen bağlamaya kalkarsanız motorun 1 faz sargısına 380V vermiş olursunuz motor yanar. Bilmem anlatabildim mi?

Yok Sn alpernbugra aynen yazdığım cümleleri demek istedim.

Yıldız 400V / Üçgen 230V demek 1 faz sargısına düşecek gerilim 230V olmalı demek. Yıldız bağlantıda 400V 2 faz sargısına düşer, 1 faz sargısına kök3'de biri kadar yani 230V düşer.

Siz bu motoru fazlar arası 380V olan şebekeye üçgen bağlamaya kalkarsanız motorun 1 faz sargısına 380V vermiş olursunuz motor yanar. Bilmem anlatabildim mi?

Kusura bakmayın ben yanlış okumuşum.Sizi önceki mesajlarınızdan biraz biliyorum.Böyle bir hata yapmayacağınıza emindim zaten.Ama gözümden kaçmış bir an :)

cevaplar için çok teşekkürler

bu motor T-VERTER inverter
E2-201-H1F modeliyle sürülmüş...

fakat gücü çok düşük frekansı 5-10 arasına ayarlayınca güç idare ediyor ama
motor devri düşüyor bizim için idela olan frekansın 30 civarında olması böyle oluncada güç düşüyor bazen motor kalkış yapamıyor ell döndürünce dönmeye başlıyor veya dönerken elle tuttuğunuzda kolayca heme duruyor...

durma anında inverter çalışmaya devam ediyor hata vermiyor ama motor
dönmüyor....

gücü arttırma imkanımız var mı acaba teşekkürler..

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri